Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиКнигаБрошура / брошура
Product Categories

Брошура / брошура (Total 14 Products)

Категории на производи од Брошура / брошура , ние сме специјализирани производители од Кина, Печатење брошура , Прилагодена брошура за хартија добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Видео картичка за брошури R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Прилагодено седло затегнувајќи шарено печатење брошури А5

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Прилагодено седло затегнувајќи шарено печатење брошури А5 можеме да испечатиме каталог, брошура, брошура и сл. страниците вклучуваат корица е според вашиот дизајн, корицата може да биде мат или сјајно ламиниране, или логото да додадете ембосоа,...
Брошура со прилагоден корисен капак

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Брошура со прилагоден корисен капак Книга со тврда книга: јасно графичко печатење, чист текст во страницата, униформа боја, умерена дебелина на хартијата, мазна и удобна површина, совршен раб. Liyang производи од хартија, копродукции, ООД, лоцирана...
Услуги за печатење книги Прилагодени услуги за печатење на брошури за сонце за сонце

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Услуги за печатење книги Прилагодени услуги за печатење на брошури за сонце за сонце Хартија книшка направена од обложена бела хартија 80-400gsm материјал што го неутрализира печатењето со CMYK полна боја ; Прирачник за брошури со целосна хартија во...
Гледајте прирачник за печатење на брошури со рециклирана хартија за услуги за печатење

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Гледајте прирачник за печатење на брошури со рециклирана хартија за услуги за печатење Прилагодена брошура од хартија изработена од обложена уметничка хартија 80-400gsm материјал што печатење во боја со CMYK полна боја ; Брошура со брошури со...
Услуга за печатење брошура брошура

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Услуга за печатење брошура брошура Ние нудиме најразлични летоци, брошури, памфлет, брошури, менија, каталози, брошури за производи и други услуги за печатење. Брошура сите може да се прилагоди, трикратно, единечна страница. Печатење во четири бои,...
Прилагодено печатење брошура со хартија во боја

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Прилагодено печатење брошура со хартија во боја Прилагодена брошура изработена од обложена уметничка хартија 157-400gsm материјал, со боја во CMYK полна боја ; Печатење во брошури во боја од Хајделберг . Целосна брошура во боја прифати прилагодена...
Печатење брошура со прилагодено седло

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Печатење брошура со прилагодено седло Корицата на брошурата ви покажува готвење и вкусна храна, Да, ова е печатење на брошури за храна, корицата е полна со бои со сјајно ламиниране, внатре има печатење CMYK, висок квалитет и мода. Брошурата...
Сервис за печатење брошура за каталози на производи

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Сервис за печатење брошура за каталози на производи Печатена брошура за производи, услуга за печатење каталог на брошури, висока квалификација. Печатен каталог производ, печатење производи, може да ги покаже вашите производи добро. Печатење со...
Печатење каталози за брошури за изложба на производи

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Печатење каталози за брошури за изложба на производи Печатење каталози на производи, печатење брошури на производи, висок квалитет со пониска цена. Сервис за печатење брошури, сјајно печатење на ламиниране, добар избор за печатена брошура. Печатење...
Печатење каталошки брошури со разнобојни производи

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Печатење каталошки брошури со разнобојни производи Печатење брошури за производи, печатење во боја, брошури, висок квалитет и мода. Печатење во промоција на каталогот, печатење каталог, може добро да ги покаже вашите производи со добро одделение за...
печатење брошура брошура за евтини седло-стакло

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

печатење брошура брошура за евтини седло-стакло Евтино печатење брошури , брошури во високо квалитетно печатење со офсет со мат / сјајно ламиниране Брошура за бришење седло , шарено печатење брошури со врзување за седло за врзување печатење брошура...
Детска книга печатење брошури

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Детска книга печатење брошури Децата за книги пит, деца боење печатење на книги, висок квалитет за деца. Брошура за деца, брошура со целосна боја, цртање на децата. Печатење за брошури за деца, прилагодена големина и дизајн, полна со ваша опција....
Услуга за печатење каталог со брошури за производи

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Услуга за печатење каталог со брошури за производи Печатете брошури на производи, брошури со печатени производи, прикажете ги сите ваши нови производи. Печатен каталог на производи, печатење на каталози, привлечно и убаво. Прилагодено печатен...
Каталог за брошури на производи за компанијата прилагодено печатење

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Каталог за брошури на производи за компанијата прилагодено печатење Брошури за производи на компанијата, брошури добро ги прикажуваат вашите производи во една книга со висок квалитет. Печатење на каталог на производи, печатење на каталози со сјајно...
Други производи

Кина Брошура / брошура Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убаво и луксузно печатење брошури. како брошура за печатење, прилагодена брошура за хартија, видео картичка за брошури, брошури на примероци на компанијата, итн. Нашите брошури со висок квалитет се исклучително печатење за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви информации за нашите брошури, добредојдени се да не контактирате во секое време.


brochurebookletbrochure printing

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи