Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиКутија за подароциКозметичка кутијакутија за подароци од тркалезна хартија за пакување за лична нега
кутија за подароци од тркалезна хартија за пакување за лична нега
кутија за подароци од тркалезна хартија за пакување за лична нега
 • кутија за подароци од тркалезна хартија за пакување за лична нега
 • кутија за подароци од тркалезна хартија за пакување за лична нега

кутија за подароци од тркалезна хартија за пакување за лична нега

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: RB20161209

Application: Apparel

Material: Paper, Art Paper+cardboard Tube

Printing Page: Single

Type: Hang Paper, Round

Weight: 350

Design Trends: Sustainability

MOQ: 1000PCS

Color: Cmyk

Size: Customized Size Acceptable

Logo: Accept Logo Printed

Brand: LY

Surface Finishing: Matte/gloss Lamination,embossed,debossed

Style: Luxury Style

Usage: Personal Care Product Packaging

Additional Info

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Продуктивност: 300000 per month

Бренд: ЛАЈ

Транспорт: Ocean,Land,Air,Express

Место на потекло: Гуангдонг, CN

Способност за снабдување: 300000 per month

Сертификат: FSG,SGS

Опис на производот

кутија за подароци од тркалезна хартија за пакување за лична нега


кутија за пакување за лична нега , висококвалитетно печатење на дизајн на cucstom за лична амбалажа.
кутијата за лична нега е во стилови на тркалезна кутија со печатење на логото на вашата компанија што се користи за пакување на подароци за нега на лица

Ве молиме имајте во предвид дека сите наши производи се направени по нарачка, па добредојде на обичај направете ја вашата кутија.Сакате производи со добар квалитет со добра цена, повелете и пронајдете го Ли Јанг Печатење,
Ние сме посветени да ве задоволиме, тоа е она што го нарекуваме Вин-Вин,

Потребни се повеќе детали со нашите производи, Јавете се во нашата продажба Бент! Таа ќе го стори она што може да направи за да ве задоволи.200710692135773_2

Product name
round paper gift box for personal care packaging
Size
Customized Size
Material
Ivory Board (250 g,300 g,350 g...etc.)
Art paper (128 g,157 g,200 g,250 g,300 g...etc.)
Duplex board with grey back (250 g,300 g,350 g,400 g...etc.)
Grey paper (250 g,300 g,350 g,400 g...etc.)
Kraft paper (100 g,120 g,150 g,200 g,250 g,300 g...etc)
Corrugated paper (A,B,C,E grade)
color
1-4 C or more
Pantone color
Printing
offset printing,silk screen printing
Surface Disposal
Varnishing, glossy lamination, matte lamination, gold/silver hot stamping,
embossing, UV coating, foil stamping, flocking, hologram effect.
Drawing format
PDF,AI,C D R, E P S, J P G,300 DPI
Packing Master
carton,Proper qty per ctn
Quality control
material, semi-finished product , finished product.
Sample charge
Free of charge if you order more than 5000 qty
Delivery time
15-20 days
M O Q
1000 qty
Monthly supply
300000 qty
Payment term
T/T, West Union, Paypal, 30% deposit and 70% balance before shipment.
Logo
Customized
Shape
Rectangle, square, circular, oval and other special shape
Accessories
Magnet, ribbon, EVA form , plastic tray, sponge, PVC/PET/PP window
Application
Gift packing, promotion, supermarket, storage, for wine, cigar, food, cosmetic,
consumer electronic products and other gifts and premiums.
Delivery Time For bulk production
11-46 days to according to different countries port by ocean
Shipping Port
Shenzhen / Guangzhou / Hong Kong Port

pictures show

round box for personel carepersonal care box


Our Advantages

1)Price
Based on material,size,process requirements,quantity,trade terms.
2)Sample
Sample fee: Refundable 
 Sample leading time: 5-7 days 
 Sample shipment method: By air or By sea
3)Artwork 
Design service: Free 
Format of artwork: PDF,AI,C D R
4)O E M Service
It is available to print your logo on our black mailing envelopes.
5)Mass Production
Production time: 15-20 days,or according to your quantity
Production capacity: 300,000 qty per month
6)Regular Packing 
Poly bag/packed in bundle+standard export carton,or as your requests

Surface finishing

round cosmetic box


Packaging & Shipping

cosmetic packaging box


Other information

(1) Информации за компанијата


Основана во 1999 година, Ли Јанг, Хартија Производи копродукции, Ltd е средно претпријатие специјализирано за разни печатени хартија во боја, чанти од хартија, кутии за пакување, кутии за подароци, етикети, ознаки, брошури, постери, материјали за пакување и други слични печатење производи. Близу до Шенжен, удобниот превоз ни донесе повеќе можности и конкурентни предности и на домашниот и на странскиот пазар.

(2) ЧПП

П1: Колку денови ќе завршат примероците? Како за масовното производство? 1. Чест ни е да ви понудиме примероци, обично ќе ги организираме за 3-8 работни дена, примерокот на готов производ е прифатлив. 2. Водечкото време за масовно производство врз основа на количината на нарачките, завршувањето и сл., Обично е доволно 7-10 работни дена.

П2: Можеме да ги имаме нашите лого или информации за компанијата за вашите производи или пакет? Секако Вашето лого може да се прикаже на производите со Печатење, УВ лакирање, Hotешка печат, Втиснување, Печатење на екран од свила или Налепница.

П3: Каде се наоѓа вашата фабрика? Како можам да посетам таму? Ние се наоѓаме во Донггуан Сити со многу удобен пристап до превоз, само десет минути со автомобил до железничката станица Хумен со голема брзина, до Гуангжу и Шенжен Сити. Топло добредојде во посета на нашата фабрика!Топла картонска цевка кутија за козметичко пакување

Категории на производи : Кутија за подароци > Козметичка кутија

Е-пошта на овој добавувач
 • Lily YuMs. Lily Yu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи