Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922

Категории на производи

Тетратка за ПУ кожа - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 24 Производи за Тетратка за ПУ кожа)

 • Црна тетратка за PU од кожа за покривка од кожа

  Црна тетратка за PU од кожа за покривка од кожа

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Црна тетратка за PU од кожа за покривка од кожа PU Cover Paper Notebook, кои користат црна PU кожа картонски материјал како корица и бела хартија без дрво за внатрешни страници; Цената на хартијата LeatherNotebook е база на големината, материјалот, методот на врзување, дизајнот и количината и колку страници; PU...

  Контакт сега

 • Брановиден картонски кутија за прикажување шминка

  Брановиден картонски кутија за прикажување шминка

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 1000000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Прилагодено печатено кутија за прикажување на шминка од брановидни картони со целосна боја Кутија за прикажување изработена од цврста брановидна плоча од хартија која има цврст материјал за хартија хартија со дебелина од 7 до 7 mm ; Кутија за прикажување на шминка со CMYK комплетно печатење во боја, за пакување и...

  Контакт сега

 • Рециклирана поштенска кутија за пакување со прилагодена хартија

  Рециклирана поштенска кутија за пакување со прилагодена хартија

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 1000000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Рециклирана хартија Поштенски печатена картонска амбалажа Кутија за испраќање на хартија изработена од цврста брановидна плоча од хартија која има цврст хартиен материјал хартија со дебелина од 2-7мм ; Поштенска кутија за пакување со CMYK комплетно печатење во боја за пакување и испорака на козметички производи...

  Контакт сега

 • Прилагодена печатена кутија за козметичко пакување

  Прилагодена печатена кутија за козметичко пакување

  • Бренд: ОЕМ

  • Пакување: Пакување со A = A / K = K брановидни картони од картони

  • Способност за снабдување: 10000000/month

  • Мин. Со цел: 1000 Bag/Bags

  Liyang хартија Производи копродукции, ООД, е основана во 1999 година, специјализирана за производство на разни печатење на хартија и пакување производи. Како што се кутија за подароци, торба за подароци, торба за купување, печатење подарочни картички, папка, плик, печатење книги, тетратка, шарена кутија, брановидни...

  Контакт сега

 • мала кутија за подароци од крафт хартија

  мала кутија за подароци од крафт хартија

  • Бренд: ОЕМ

  • Пакување: Пакување со A = A / K = K брановидни картони од картони

  • Способност за снабдување: 10000000/month

  • Мин. Со цел: 1000 Bag/Bags

  Liyang хартија Производи копродукции, ООД, е основана во 1999 година, специјализирана за производство на разни печатење на хартија и пакување производи. Како што се кутија за подароци, торба за подароци, торба за купување, печатење подарочни картички, папка, плик, печатење книги, тетратка, шарена кутија, брановидни...

  Контакт сега

 • OEM кутија за хартија со алатки

  OEM кутија за хартија со алатки

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  OEM кутија со алатки за хартија Кутија за хартија со алатки е цврста картонска кутија, ја правиме во едноставни стилови на капакот и основната кутија без или со вашето лого во мулти-боја печатење на надворешниот капак на кутијата, стилот на кутијата и дизајнот е направен по обичај, други стилови на кутии како кутија...

  Контакт сега

 • Тетратка со тврда обвивка со густа хартија

  Тетратка со тврда обвивка со густа хартија

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 100000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Тетратка со тврда обвивка со густа хартија Цврсто капаче Тетратка, користете цврста сива хартија покривка со бела надворешна хартија, заштитете ја книгата од оштетување, сјајното ламиниране има ефект на вода за докажување, со златна фолија за печат од цвеќиња ја прават книгата попривлечна, за внатрешната хартија...

  Контакт сега

 • Кутија за подароци од картон со капаче за облека

  Кутија за подароци од картон со капаче за облека

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Кутија за подароци од картон со капаче за облека кутија за облека од картон е цврста картонска кутија, ја правиме во едноставни стилови на поклопецот и основната кутија со лого во мулти-боја печатење на надворешниот капак на кутијата, стилот на кутијата и дизајнот е направен по обичај, други стилови на кутии, како што...

  Контакт сега

 • Цвеќиња што печатат торби со хартија за купување

  Цвеќиња што печатат торби со хартија за купување

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  цвеќиња печатејќи торби со хартија за купување Фенси дизајн обложена кеса со хартија со изопачени рачки за јаже. Привлечно е печатењето на цвеќе на Beatufull на торбата. Широко се користи за купување амбалажа. Liyang хартија Производи копродукции, ООД се наоѓа во градот Донггуан, со 20-годишно искуство во областа на...

  Контакт сега

 • Сјајна палета на очила за девојчиња

  Сјајна палета на очила за девојчиња

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Сјајна палета на очила за девојчиња Сјајната палета на очила за девојчиња, со сини сјајни надворешни материјали ја прават целата палета на сензорите блескава, убава, што ја носи со вашата направи да изгледате модерно, ве натера да бидете посигурни. Девојки, вредите. Liyang хартија Производи копродукции, ООД се наоѓа...

  Контакт сега

 • печатено лого за слатки бонбони

  печатено лого за слатки бонбони

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 3000000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  печатено лого за слатки бонбони ова е симпатична и специјална бонбони кутија, горното затворање е како цвет со обратно спуштено дно, се користи за пакување со бонбони или свадбени бонбони, големината е според вашите барања да се направи, материјалот е 350гсм уметничка хартија, мквите се 1000 парчиња, ако сте...

  Контакт сега

 • еко-пријателски торби за хартија за купување

  еко-пријателски торби за хартија за купување

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  еко-пријателски торби за хартија за купување Фенси дизајн обложена кеса со хартија со изопачени рачки за јаже. Прекрасно печатење лого на торбата е привлечно. Широко се користи за купување амбалажа. Liyang хартија Производи копродукции, ООД се наоѓа во градот Донггуан, со 20-годишно искуство во областа на печатење на...

  Контакт сега

 • виткање кутија за подароци со рачки за хартија со лента за грозје

  виткање кутија за подароци со рачки за хартија со лента за грозје

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  виткање кутија за подароци со рачки за хартија со лента за грозје Оваа црвена рачка за подароци со преклопен капак, за да ги зачувате трошоците за испорака, кутијата за подароци може да се срамни со бродот, а можете да ја соберете кога има потреба да ставите нешто внатре, можете да ставите чоколадо, бонбони, закуска и...

  Контакт сега

 • Фенси торби за хартија за купување

  Фенси торби за хартија за купување

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Фенси торба за хартија за купување Фенси дизајн обложена кеса со хартија со свилени рачки. Прекрасно печатење лого на торбата е привлечно. Широко се користи за купување амбалажа. Liyang хартија Производи копродукции, ООД се наоѓа во градот Донггуан, со 20-годишно искуство во областа на печатење на хартија и пакување....

  Контакт сега

 • Кутија за колачиња за подароци од картонска црвена боја

  Кутија за колачиња за подароци од картонска црвена боја

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Кутија за колачиња за подароци од картонска црвена боја Оваа црвена кутија за колачиња со два слоја, по слој со хартија за делење на предмети, можете да ставите чоколадо, бонбони, ужинка и други различни артикли внатре, обложена ламинијација, 2мм картон, картонска хартија за печатење во логото. дизајнот на изглед на...

  Контакт сега

 • Кутија за подароци со хартија во форма на срце за пакување со чоколади

  Кутија за подароци со хартија во форма на срце за пакување со чоколади

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 100000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Прилагодена кутија со чоколади за пакување од црвена и бела хартија за срце Кутија со црвено срце со капа и бела боја на дното и со црвено место за печатење во кутијата за пакување со чоколадо; Прилагодено пакување црвена и бела кутија со низа на врвен дизајн; Еколошко чоколадно пакување во облик на срце кутија со...

  Контакт сега

 • Прилагодено лого за хартија за сенки за хартија Празна

  Прилагодено лого за хартија за сенки за хартија Празна

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 1000000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Прилагодено лого за хартија за сенки за хартија Празна Прилагодено дизајнирање кутија за подароци од хартија празна за пакување во прав на сенки. Wallид за хартија со дебелина од 1мм со капак и заснована цилиндрична кутија за хартија со два слоја хартија. Горниот и долниот лак на лактот може да се направи со машина и...

  Контакт сега

 • Прилагодена кутија со чоколади за пакување со розово срце

  Прилагодена кутија со чоколади за пакување со розово срце

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 100000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Прилагодена кутија со чоколади за пакување со розово срце Розова кутија за картоно срце со капак и база и еколошка црна ПЕТ-вметка за пакување со чоколади; Прилагодено пакување розова кутија со лента со лента на врвен дизајн; Еколошко чоколадно пакување во облик на срце кутија со сопствено лого и дизајн. Димензијата е...

  Контакт сега

 • Прилагодена биоразградлива торба за хартија Крафт со изопачени рачки

  Прилагодена биоразградлива торба за хартија Крафт со изопачени рачки

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Прилагодена биоразградлива торба за хартија Крафт со изопачени рачки Еколошки торбичка за хартија со крафт хартија може да биде полесна биоразградба; Кафеава хартиена кеса со извртени рачки од хартија; Царинско лого со црно топло печат или сребрена топла фолија Кераф торбичка од кафеава хартија изработена од кафеава...

  Контакт сега

 • Кутија за подароци со розова накит наместена за дами

  Кутија за подароци со розова накит наместена за дами

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Кутија за подароци со розова накит наместена за Дами и девојки Колекции од розова накит од прстен, ѓердан, нараквица, обетки и др, розова фенси хартија со кадифена лагер, ако сакате да го додадете вашето лого, тоа е одлично, можете да врежате, врело стампонирање и различно дејство! Liyang хартија производи соработка.,...

  Контакт сега

 • кутија за подароци со магнет и затворање на магнет

  кутија за подароци со магнет и затворање на магнет

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  кутија за подароци со магнет и затворање на магнет Ова е стилот на кутија со кутија со магнетно затворање и затворање на лента, одвнатре е жолто близу како додаток за да се одржи предметот, предметот може да биде стакло од свеќа, шминка, шамија, продолжување на косата дури и вино итн. тоа е многу популарен стил на...

  Контакт сега

 • кутија за ткиво од хартија, сопствен капак и основа

  кутија за ткиво од хартија, сопствен капак и основа

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  кутија за ткиво од хартија, сопствен капак и основа Заедно со бензинската пумпа, се повеќе и повеќе популарна продавница за храна да се користи кутија за ткиво од хартија, ова е повеќе пријателско опкружување, кутијата со ткиво од картон може да отпечати било која боја, ова е уште еден вид рекламирање за вашата...

  Контакт сега

 • преклопена лизгачка кутија со ракав за производи за нега на кожата

  преклопена лизгачка кутија со ракав за производи за нега на кожата

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  преклопена кутија за фиоки со ракав за производи за нега на кожата Зелен ракав со долна кутија, едноставен, но изгледот е специјален за производи за нега на кожата, материјалот е и бела уметничка хартија од 300ксм, може да се израмни со испорака, кога треба да користите, потоа да го соберете за да го ставите вашиот...

  Контакт сега

 • Цврста црна картонска кутија за накит

  Цврста црна картонска кутија за накит

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Цврста црна картонска кутија за накит Црната кутија за накит од класичен дизајн е класичен дизајн, однадвор и внатре и во црна картичка, Направена е од 1,5мм постигнат картон, површинското ракување е според Ваше барање, логото е печат на златна фолија, Сè изгледа совршено! сè е прилагодено ако ве интересира кутија за...

  Контакт сега

 • Видео
 • Прилагодена печатена кутија за козметичко пакување
 • Кутија за подароци од картон со капаче за облека
 • Цвеќиња што печатат торби со хартија за купување
 • Сјајна палета на очила за девојчиња
 • печатено лого за слатки бонбони
 • виткање кутија за подароци со рачки за хартија со лента за грозје
 • Фенси торби за хартија за купување
 • Кутија за колачиња за подароци од картонска црвена боја

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи