Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922

Категории на производи

Book Printing - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 24 Производи за Book Printing)

 • Студентска кожа тетратка за книга за вежбање во училиштата

  Студентска кожа тетратка за книга за вежбање во училиштата

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: според барањата на клиентите

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Студентска кожа тетратка за книга за вежбање во училиштата Печатење од кожа лаптоп, со добар квалитет и популарна количина студенти, тетратка за студент. тетратка за вежбање во училиштата, за учениците да прават домашни задачи и да забележуваат на час. студентска кожа тетратка, класичен стил, исто како и детска книга...

  Контакт сега

 • Деца печатење роман книга за приказни

  Деца печатење роман книга за приказни

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: според барањата на клиентите

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Bag/Bags

  Деца печатење роман книга за приказни Печатење со прирачник за тврди дела, со добар квалитет и популарна количина деца. Книга за деца со приказни, лесна за учење преку книга со слики со висок квалитет. Нова услуга за печатење, добра оценка со пријателски материјал, ги натера децата да имаат комфорно читање на...

  Контакт сега

 • Услуга за печатење романи за деца со тврди тврди

  Услуга за печатење романи за деца со тврди тврди

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Услуга за печатење романи за деца со тврди тврди Печатење книги со тврд покрив, со квалитетно печатење на корица, со добар изглед и може да избегне валкано и скршено дело. Деца печатење книги, шарена, јасно, рециклирана хартија за деца. Нова услуга за печатење, може добро да ги отпечати книгите. Сакате производи со...

  Контакт сега

 • Служба за печатење на модни ефтини списанија

  Служба за печатење на модни ефтини списанија

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Служба за печатење на модни ефтини списанија Печатење во списанија, со квалитетно печатење, убав изглед и може да избегне валкано и искршено. Печатење на модни списанија, шарено, јасно, покажете ги вашите модни производи. Евтино печатење на списанија, добра цена, но со висок квалитет. Сакате производи со добар...

  Контакт сега

 • Канцелариски прилагодена мекава лаптоп со еластична

  Канцелариски прилагодена мекава лаптоп со еластична

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Канцелариски прилагодена мекава лаптоп со еластична Печатење лаптоп Softcover, со добар квалитет и популарна количина студенти, тетратка за студент. Тетратка со упатства за хартија, добра за белешки за време на состанокот во канцеларијата, партнерот на вашата работа, Тетратка со еластична, лесна за носење, може да има...

  Контакт сега

 • Прилагодено цветно печатење на студентски тетратки со цветно печатење

  Прилагодено цветно печатење на студентски тетратки со цветно печатење

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Печатење со цвет тетратка со висок квалитет прилагодена хартија Печатење во тетратка со тврди тврди, со добар квалитет и популарна количина студенти. Тетратка со хартија, кој е добар за белешки за време на состанокот во канцеларија. Прилагодено печатење во тетратка, може да има свој лого отпечатен, полн со...

  Контакт сега

 • Шарено печатење на книги со Softcover за деца

  Шарено печатење на книги со Softcover за деца

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Шарено картонско печатење книги за деца Шарено печатење на книги, целосно печатење во боја со висок квалитет, чиста и лесна за читање. Печатење книги за деца, книга за деца. Еколошки материјал. Печатење книги со Softcover, ефтина цена со висок квалитет. Liyang производи од хартија копродукции, ООД Forgot...

  Контакт сега

 • Печатење брошура за каталошки модни списанија

  Печатење брошура за каталошки модни списанија

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Печатење брошура за каталошки модни списанија Детска модна книга, детски модни ревии, печатење со добар квалитет. Печатењето на списанија за деца, јасни слики ја покажува убавината на вашите производи. Печатење со каталог на деца, сите ваши нови производи можат да бидат отпечатени во една книга. Сакате производи со...

  Контакт сега

 • прилагодена тетратка А5 тврд портал со капаче на ПУ

  прилагодена тетратка А5 тврд портал со капаче на ПУ

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 300000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  А5 лаптоп тетратка со PU-корица бела мека тетратка со PU-прекривка, луксузен PU-капак со печатење / печат / лого за печатење со лого Еластична лента на капакот направи тетратка добро затворена, ако ви треба, можете да ја имате бесплатната обележувалка за лента, разновидност на боја за лентата и СТП за вашата опција....

  Контакт сега

 • СТП печатење книги со златна фолија

  СТП печатење книги со златна фолија

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  СТП печатење книги со златна фолија ПУ-печатење книги, ПУ-капак со блокирање на злато, висок квалитет и луксуз. Прилагодено печатење книги, внатре во добра хартија за офсет, тешко расипување, издржливо. Покривната книга на ПУ, различна големина и боја, може да ви помогне да ја отпечатите вашата идеална книга. Сакате...

  Контакт сега

 • Печатење брошура на списанието Softcover со сјајно ламиниране

  Печатење брошура на списанието Softcover со сјајно ламиниране

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Списание Softcover, печатење брошури со сјајно ламиниране Печатење на списанија Softcover, мек-пошта со добра оценка, комплетно печатење во хартија за офсет. Сјајно списание Печатење, списание со сјајно ламиниране, изгледа луксузно. Сервис за печатење брошури, печатење брошури за воведување на производ. Liyang хартија...

  Контакт сега

 • Топло PU канцелариски лаптоп печатење со панделка

  Топло PU канцелариски лаптоп печатење со панделка

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Топло PU канцелариски лаптоп печатење со панделка PU лаптоп за печатење, PU преносни тетратки со декорирани. прилагодена PU лаптоп, прилагодени страници и печатење во големина, високо квалитетна услуга за печатење и материјал. PU Cover Notebook, PU со добра оценка, заштитува тетратка, тешко да се пробие. Сакате...

  Контакт сега

 • жица o врзана спирална тетратка со еластична лента

  жица o врзана спирална тетратка со еластична лента

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 200000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  жица o врзување на метални спирални лаптопи со еластична лента Спирална тетратка со метална жица, врзувачка, бела боја метал е за ваша опција Спиралната тетратка е популарна користена во училиштето и канцеларијата, печатењето CMYK или пантонот е според вашиот дизајн тетратката со дизајн на еластична лента ве прави...

  Контакт сега

 • печатење книги за деца од тврда книга

  печатење книги за деца од тврда книга

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  печатење книги за деца од тврда книга Печатење книги со тврд покрив, со висококвалитетно печатење CMYK, сјајното ламиниране може да избегне валкано и лесно чистење едукативна книга со шарено печатење може да помогне да се привлече интересот на децата, тогаш добро е да се апсорбираат знаењата наведени во книгата Сакате...

  Контакт сега

 • Фенси дневник со тврда хартија со џеб

  Фенси дневник со тврда хартија со џеб

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 300000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Фенси дневник со тврда хартија со џеб Фенси лаптоп, со дизајн на тврд покрив и врзувањето е совршено врзувачко, исто така има и убедлив софтвер за вашата опција. Бележник со печатење на дневници е лесно за вас да го снимите она што сметате дека е важно за вас Што и да го користите на училиште или во канцеларија, сè...

  Контакт сега

 • печатење во бела тетратка А6 со капаче на ПУ

  печатење во бела тетратка А6 со капаче на ПУ

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: според барањата на клиентите

  • Способност за снабдување: 300000 0per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  печатење во бела тетратка А6 со капаче на ПУ A6 тетратка со офсетско печатење, големината е направена по ваша желба Бележник со капакот на СТП , можете да видите од фотографијата дека е бела боја во текстура, има различна боја за вашата опција Покрај тоа, постои нов дизајн за оваа тетратка, тоа е тетратката со златен...

  Контакт сега

 • Студентска канцеларија ИО тетратка со пакување со пластична кеса

  Студентска канцеларија ИО тетратка со пакување со пластична кеса

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Студент / канцеларија ИО тетратка со пакување од пластична кеса Студент ИО тетратка, тетратка за ученик од училиште, добар квалитет за деца. Бележник за канцелариски канцелариски канцелариски персонал, прилагодено печатено лого, полно со функцијата на вашата компанија. Тетратка со пластична кеса, секоја тетратка со...

  Контакт сега

 • Печатење книга за готвачи со тврд покрив

  Печатење книга за готвачи со тврд покрив

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Печатење книга за готвачи со тврд покрив Книга за готвачи со тврд покрив, една боја отпечатена со многу страници, евтина услуга за печатење цени. Печатена книга за печатење, висококвалитетен плоча на тврд покрив и печатење, изгледа висока класа. Голема книга за готвачи, прилагодено печатење на книги за готвачи со...

  Контакт сега

 • Печатење книга за готвачи во боја со сјајни бои

  Печатење книга за готвачи во боја со сјајни бои

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Печатење книга за готвачи во боја со сјајни бои Книга за готвење во боја, печатење со книги во боја со сјајно ламиниране. Сјајна книга за готвачи, книга за готвачи со високо квалитетно печатење, никогаш надвор од стил. Гответе книга на тврдини, прилагодена големина и дизајн, полн со вашата функција. Сакате производи...

  Контакт сега

 • Печатење тетратка за студентски дневник со прилагодена книга

  Печатење тетратка за студентски дневник со прилагодена книга

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Печатење тетратка за студентски дневник со прилагодена книга Печатење на студентски тетратки, студентски тетратка со тврд покрив, со картонски принт, фаќаат деца на очите. Тетратка за дневник со тврд покрив, тетратка за дневник, печатена по обичај. Печатење во училишна тетратка, висок квалитет и фенси. Сакате...

  Контакт сега

 • печатење во лаптоп PU тетратка за промоција

  печатење во лаптоп PU тетратка за промоција

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: според барањата на клиентите

  • Способност за снабдување: 30000 0per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  печатење во лаптоп PU тетратка за промоција преносни тетратки со тетратки со офсетско печатење, големината е направена по ваша потреба тетратка со тврд портал , со печатење на лого на вашата компанија Луксузен пу тетратка може да се користи како подарок или за промоција. Добредојдовте да ја дизајнирате вашата...

  Контакт сега

 • Печатење во училишна тетратка со еластично

  Печатење во училишна тетратка со еластично

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Печатење во училишна тетратка со еластично Печатење во училишна тетратка, тетратка за ученички училишта, полн печатење во боја со лого. Студентска тетратка со еластична, тетратка за дневник, висок квалитет и мода. Прилагодено печатење во лаптоп, прилагодена големина и дизајн, полн со вашата функција. Сакате производи...

  Контакт сега

 • печатење брошура брошура за евтини седло-стакло

  печатење брошура брошура за евтини седло-стакло

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 300000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  печатење брошура брошура за евтини седло-стакло Евтино печатење брошури , брошури во високо квалитетно печатење со офсет со мат / сјајно ламиниране Брошура за бришење седло , шарено печатење брошури со врзување за седло за врзување печатење брошура со висок квалитет со вашиот производ што се користи за промоција....

  Контакт сега

 • Цена за печатење на стрипови за деца

  Цена за печатење на стрипови за деца

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Цена за печатење на стрипови за деца Печатење во стрипови што користи уметничка хартија и целосна боја CMYK за деца; Цената за печатење во стрипови е базирана на големината, материјалот, методот на врзување, дизајнот и количината; Овој стрип употребува 250gsm уметничка хартија со целосно печатење во боја и совршено...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи