Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922

Категории на производи

Chocolate Box - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 13 Производи за Chocolate Box)

 • Подарок подарок од кутии за пакување со чоколадна хартија

  Подарок подарок од кутии за пакување со чоколадна хартија

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Подарок обичај подарок од кутија за пакување со чоколадо Пакување со чоколадни кутии, добар квалитет и дизајн за пакување со чоколадо. Подарок чоколадна кутија, убава кутија за пакување за подароци, изгледа луксузно. Кутија за подароци за чоколадо, кутија за подароци од висока класа. Сакате производи со добар квалитет...

  Контакт сега

 • Кутија за пакување со подароци со преклопна уметничка хартија

  Кутија за пакување со подароци со преклопна уметничка хартија

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 300000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Кутија за пакување со подароци со преклопна уметничка хартија Кутија за пакување со чоколади , висококвалитетен и сопствен дизајн за пакување со чоколади. кутија за подароци со чоколади , рамно преклопување кутија може да заштеди цена за испорака кутија со чоколадна хартија, кутија изработена од густа хартија која се...

  Контакт сега

 • Актуелна кутија за пакување подароци со чоколади

  Актуелна кутија за пакување подароци со чоколади

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Актуелна кутија за пакување подароци со чоколади Кутија за пакување на подароци од чоколади со висококвалитетно офсетско печатење за пакување со чоколади Тркалезна кутија со чоколадо , стилови на луксузни цевки од хартија за пакување храна Луксузна кутија со чоколади со панделка со лента за пакување со чоколадо Сакате...

  Контакт сега

 • Подарок за хартија високо квалитетна амбалажа со чоколади

  Подарок за хартија високо квалитетна амбалажа со чоколади

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

  • Способност за снабдување: 30000 per month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Подарок за хартија високо квалитетна амбалажа со чоколади Кутија за пакување од хартија со чоколади со CMYK боја печатење, цена за готвач со висок квалитет. Хартија со чоколадна кутија со отпечатено лого, полно со вашата компатибилна функција. Кутија за пакување со чоколади со прилагодена големина и дизајн, добра...

  Контакт сега

 • Пакување со кутија за подароци од фиоки со симпатична дизајн

  Пакување со кутија за подароци од фиоки со симпатична дизајн

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 1000000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Пакување со кутија за подароци од фиоки со симпатична дизајн Кутија со чоколади од хартија изработена од обложена уметничка хартија со сина боја, хартија со дебелина од 1,5-2,5мм според големината на кутијата со чоколади и вашите претпочитаат; Симпатична кутија за подароци за дизајн едноставна позадина со сина боја со...

  Контакт сега

 • Кутија за пакување чоколадна хартија за кутија со чоколади

  Кутија за пакување чоколадна хартија за кутија со чоколади

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Кутија за пакување чоколадна хартија за кутија со чоколади кутија со хартија за пакување со чоколади, сопствен десен, соодветна големина со вашето лого. кутија за пакување со чоколади со послужавник е цврста картонска кутија за пакување, таа е потешка и стабилна. кутија за пакување со чоколадна хартија со различна...

  Контакт сега

 • луксузна кутија за пакување со луксузни чоколади, дерби

  луксузна кутија за пакување со луксузни чоколади, дерби

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  луксузна кутија за пакување со луксузни чоколади, дерби кутија за чоколади дезин дегуст, соодветна големина со вашето лого. кутијата за пакување тартуфи е крута картонска кутија за пакување, таа е потешка и стабилна. кутија за пакување со луксузно чоколадо со различна боја и висок квалитет, пакетот изгледа луксузен и...

  Контакт сега

 • кутија за пакување подароци со чоколадна тартуфи пралинска кутија

  кутија за пакување подароци со чоколадна тартуфи пралинска кутија

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  кутија за пакување подароци со чоколадна тартуфи пралинска кутија кутија со чоколади тартуфи, сопствен дезен, соодветна големина со вашето лого. чоколадна пралин кутија е крута картонска кутија за пакување, таа е потешка и стабилна. подарок пакување кутија чоколадо со различна боја и висок квалитет, пакетот изгледа...

  Контакт сега

 • Пакување со црно чоколадо кутија со лого од златна фолија

  Пакување со црно чоколадо кутија со лого од златна фолија

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Пакување со црно чоколадо кутија со лого од златна фолија Оваа црна луксузна кутија со чоколади е во форма на правоаголник со два дела, капак и основа. Направено е од хартија за увоз и картонски материјал . Чоколадната кутија со логото од златна фолија и златниот раб, како кутија за подароци, изгледа возможно,...

  Контакт сега

 • Фенси кутија за пакување на подароци од луксузни картони со обичај

  Фенси кутија за пакување на подароци од луксузни картони со обичај

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Фенси кутија за пакување на подароци од луксузни картони со обичај Кога ќе ја отвориме оваа кутија за подароци , има два слоја кутија за да се одржи цвет и чоколадо. Тоа е нов и фенси дизајн за пакување чоколади . Кутија со чоколади од картони е изработена од обложена уметничка хартија и густа хартија од сива картон....

  Контакт сега

 • Пакување на кутии со подароци од чоколади за хартија за в Valentубените

  Пакување на кутии со подароци од чоколади за хартија за в Valentубените

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Пакување на кутии со подароци од чоколади за хартија за в Valentубените Чоколадото е популарна подароци на Денот на вineубените. И атрактивната кутија за пакување е исто така многу важна. Кутија за подароци со луксузен дизајн со јасен ПВЦ прозорец, и украсувањето на лентата ќе помогне да се направи целата амбалажа...

  Контакт сега

 • Кутија за пакување на шипки со чоколади со црвена рунда

  Кутија за пакување на шипки со чоколади со црвена рунда

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 1000000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Кутија за пакување на шипки со чоколади со црвена рунда Тркалезна картонска кутија со дизајн на капакот за пакување на чоколади. Бар-чоколадна кутија CMYK целосна печатење во боја. Wallид од хартија со дебелина од 1мм со капак и база со двослојна табла за хартија ќе биде доволно силна за да го држи чоколадото. Кутии...

  Контакт сега

 • Кутија за подароци со хартија во форма на срце за пакување со чоколади

  Кутија за подароци со хартија во форма на срце за пакување со чоколади

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 100000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Прилагодена кутија со чоколади за пакување од црвена и бела хартија за срце Кутија со црвено срце со капа и бела боја на дното и со црвено место за печатење во кутијата за пакување со чоколадо; Прилагодено пакување црвена и бела кутија со низа на врвен дизајн; Еколошко чоколадно пакување во облик на срце кутија со...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи