Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922

Категории на производи

Tea Box - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 11 Производи за Tea Box)

 • Прилагодена кутија за подароци со пакување со чајна цевка

  Прилагодена кутија за подароци со пакување со чајна цевка

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 5000 Piece/Pieces

  Прилагодена кутија за подароци со пакување со чајна цевка Хартија за чај со хартија со печатење CMYK за пакување со подароци Единствена чајна кутија за пакување во луксузни стилови на тркалезна кутија за пакување со чај Добредојдовте обичај направете чајна кутија по ваш дизајн Било какви прашања или прашања, ве молиме...

  Контакт сега

 • Актуелно пакување во кутија со чај хартија за пакување

  Актуелно пакување во кутија со чај хартија за пакување

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Актуелно пакување во кутија со чај хартија за пакување Цврста картонска кутија , кутија за чајна хартија со печатење со лого на вашата компанија Луксузна чајна кутија направена во стилови на кутии во облик на книги со затворање на магнети за пакување со чај Чај од картонска кутија со послужавник од картон внатре за...

  Контакт сега

 • Кутија за чајна хартија Крафт со рачка за лемење

  Кутија за чајна хартија Крафт со рачка за лемење

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 1000000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Кутија за чајна хартија Крафт со рачка за лемење Кутијата со чај со рачка за намалување и дизајн на прозорец од ПВЦ, што може да биде рамно пакување за испраќање и да заштеди цена за испорака. Кутија за чај од крафт хартија изработена од кафеава крафт хартија којашто содржи 120-300 gsm хартиен материјал за пакување со...

  Контакт сега

 • Кутија за пакување со чајни торби со блиска жица

  Кутија за пакување со чајни торби со блиска жица

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 1000000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Кутија за пакување со чајни торби со блиска жица Кутија за пакување со чајни торби изработени од кафеава крафт хартија или обложена хартија што е 250-500 gsm хартиен материјал за пакување со чај ; Чајната кутија едноставна стил на кутија , но жицата и затворањето на шишињата оставаат да изгледа елегантно; Кутии со...

  Контакт сега

 • Кутија за подароци од ѓубре од Крафт-хартија

  Кутија за подароци од ѓубре од Крафт-хартија

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 1000000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Кутија за подароци од ѓубре од Крафт-хартија Тркалезна кутија со крафт хартија изработена од кафеава крафт хартија и сива плоча за пакување со чај; Boxешка кутија за облик на цевка во форма на капакот на лактот и основата; Тркалезна чајна кутија прифати прилагодена големина и дизајн. Внатре во тркалезна кутија во боја...

  Контакт сега

 • Чај кутија црвена со капа и јасен прозорец

  Чај кутија црвена со капа и јасен прозорец

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 1000000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Чај кутија розова со капа и јасен прозорец Чај од чајна црвена боја изработена од розова фенси текстура со хартија и дебелина на сивата плоча 2мм дебелина за чајно пакување ; Кутија за чај со јасен ПВЦ прозорец на врвот за прикажување на пакување со чај ; Чајна кутија со капак прифатена прилагодена големина и дизајн....

  Контакт сега

 • Луксузен картонски кутија за поставување магнетски чај

  Луксузен картонски кутија за поставување магнетски чај

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 1000000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Луксузна картонска магнетна кутија за чај Hardmade картонска кутија со вметнете хартија да се одржи чај шише; Картон магнетни кутија направена од обложени бела хартија и greyboard 2mm дебелина за чај пакување; Магнетни чај картонска кутија луксузни дизајн CMYK боја или ПМС офсет печат; Кутија за поставување чај со...

  Контакт сега

 • Кутија за подароци со чај од црна хартија со капак

  Кутија за подароци со чај од црна хартија со капак

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 1000000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Кутија за подароци со чај од црна хартија со капак Кутија од чај од црна хартија, изработена од мат црна хартија и дебелина од грамборд, дебелина од 2 мм, за пакување со чај ; Кутија за подароци од чај со дизајн на капакот за чај со торбичка за чај ; Димензијата на четири кутии со распоред на кутијата е 13x9x6cm,...

  Контакт сега

 • Тркалезна кутија за пакување со хартија со жица

  Тркалезна кутија за пакување со хартија со жица

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

  • Способност за снабдување: 300000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Тркалезна кутија за пакување со хартија со жица Кутија круг хартија за пакување е направен од cotated хартија и картон хартија, со низа рачката. Кутија со тркалезна кутија може да биде сопствено лого, боја и големина. Може да биде печатење внатре и надвор. Прилагодена тркалезна кутија со жица за жици ќе биде...

  Контакт сега

 • Преклопна црна чајна кутија за испорака

  Преклопна црна чајна кутија за испорака

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 1000000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Преклопна црна чајна кутија за испорака Преклопувачка црна чајна кутија изработена од брановидна хартија од крафт, која е силна материјална костум за испорака ; Чајот од чајната кутија со рамно пакување со дизајн на парче што може да се преклопи, заштедува волумен и полесно може да се собере . Кутија со црн чај...

  Контакт сега

 • Кутија за пакување од чај од Крафт хартија со ракав

  Кутија за пакување од чај од Крафт хартија со ракав

  • Бренд: ЛАЈ

  • Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

  • Способност за снабдување: 1000000pcs/month

  • Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces

  Кутија за пакување од чај од Крафт хартија со ракав Пакување со чајна кутија изработена од 250-350gsm кафеава крафт хартија и ракав од бела хартија со CMYK офсет за печатење во боја ; Чајната кутија со дизајн на ракави изгледа елегантно и нежно . Кутија хартија од крафт за пакување со чај прифатена прилагодена...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи