Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиКнигаКнига со тврд покрив
Product Categories

Книга со тврд покрив (Total 5 Products)

Категории на производи од Книга со тврд покрив , ние сме специјализирани производители од Кина, Книга со тврд покрив , Книга за деца со тврд покрив добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Книга за фотографии со тврд покрив R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Услуга за печатење книги со тврди корици за деца

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: К = Картонски картонски картонски плочи за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Услуга за печатење книги со тврди корици за деца Печатење книга со тврд повез, со добар квалитет на печатење на корица, со добар изглед и може да избегне нечисто и расипано. Детско печатење книги, шарена, јасно, рециклирана хартија за деца. Услуга...
Тетратка со тврди ловец со сопствено лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Тетратка со тврди ловец со сопствено лого Секаков вид на високо квалитетен лаптоп тетратка ќе биде изработен и обичајно лого. Можеме да обезбедиме секаков вид услуга за печатење книги и печатење во лаптоп за дистрибутер и трговија на големо. Како...
Печатете книги за раскази за деца со тврда книга

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Печатете книги за раскази за деца со тврда книга Книги на тврд повез деца приказна е 1.5mm картон со меки 157gsm страници, тоа е се користи за децата да читаат и да се види убава цртан филм слики, покритие е филм каширане да се избегне dity или...
Услуги за печатење книги со висок квалитет

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Услуги за печатење книги со висок квалитет Прилагодено печатење на тврди книги, кој е дизајн на книга на тврдокорните, со печатење во форма на офсет CMYK; Услугите за печатење книги, обезбедени од Лијанг со најдобар квалитет; Услуги за печатење...
Печатење книги со прилагодена книга

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Печатење книги со прилагодена книга Производи печатење книги, покритие се полни бои со мат ламиниране, внатре има CMYK печатење, висок квалитет и мода. Книгите со тврда пошта е совршено обврзувачки, можат да ги покажат вашите производи добро со...
Други производи

Кина Книга со тврд покрив Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убаво и луксузно печатење книги. Како што се книгата на тврдиот довер, книгата за деца на тврдокорните, книгата за фотографии на тврдиот пат, книгата на тврдиот пат со копчето, итн. Нашите книги со тврд покраината со висок квалитет се исклучително печатење за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви информации за нашите книги со тврди книги, добредојде да контактирате со нас во секое време.


hardcover bookhardcover book printingstory hardcover book

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи