Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиХартија картичкаПечатена хартиена картичка
Product Categories

Печатена хартиена картичка (Total 17 Products)

Категории на производи од Печатена хартиена картичка , ние сме специјализирани производители од Кина, Печатена хартиена картичка , Хартија за подароци со хартија добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Печатена картичка за накит R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Благодарам картичка за крафт Крафт со лого

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски картони за извоз K = K или според специфичните барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Благодарам картичка за крафт Крафт со лого Прилагодено печатена хартиена картичка изработена од кафеава крафт-хартија; крафт-хартиена картичка за печатење поздравни писма; Ви благодариме картичка со сопствен дизајн со лого. Прилагодена благодарница...
Обетки со приврзок за печатење на лого прикажуваат картичка за накит

Единечната цена: USD 0.5 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.5 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски брановидни картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Обетки со приврзок за печатење на лого прикажуваат картичка за накит Многу креативна картичка за обетки со целосно чувство за дизајн. Материјалот е двослоен увезен бел картон за подобрување на текстурата, а дебелината е 1мм. Liyang Paper Products...
Прилагодено печатење рачно изработени честитки со коверти

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодено печатење рачно изработени честитки со коверти Дебело печатење на честитки за Божиќ, направената дебелина е според вашите потреби За оваа визит-картичка, логото го направивме во разоткривање , но логото при печатење / втиснување /...
Печатење картички за подароци со покана со плик

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Печатење картички за подароци со покана со плик Подарочката картичка со плик може да биде вообичаено со вашето лого и да обезбеди плик за DIY. Постојат различни бои на плик за да одговараат на картичките. Изгледа одлично и тоа е специјална покана...
нова картичка за разнобојни разгледници за печатење во разгледница

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

нова картичка за разнобојни разгледници за печатење во разгледница Картичка за подароци за печатење на разгледница направи увоз на фанцијална хартија, бојата ќе биде CMYK или прилагодена, големината е А6 или прилагодена. Може да се користи за...
Роденденско печатење на хартиени картички со плик

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Роденденско печатење на хартиени картички со плик Роденденската картичка за подароци може да биде вообичаено со вашето лого и да обезбеди плик со DIY. Постојат различни бои на плик за да одговараат на картичките. Изгледа одлично и тоа е посебен...
печатење на разгледни картички со сопствен лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

печатење на разгледни картички со сопствен лого Прилагодено печатење на разгледница направи увоз на специјализирана хартија, бојата ќе биде CMYK или ќе биде прилагодена, големината е прилагодена. Може да се користи за мемориска картичка, картичка за...
Прилагодена накит обетки од ѓердан со хартија, картичка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Прилагодена накит обетки од ѓердан со хартија, картичка дисплеј картичка се користи за обетки и ѓердан се одржи, суровина е нормална уметничка хартија, можете да печатите било која боја вклучуваат различни обработка на површината, ако имате...
етикета за картички со ѓердан со ознаки за печатени накит

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

етикета за картички со ѓердан со ознаки за печатени накит Обичните обетки, ѓерданите, прстените и другите додатоци се чуваат во картички со различни форми, должини, правила или неправилности. Можеме да соработуваме со вас сè додека имате идеја ....
Евтин плик отпечатен плик со нарачка со логото на крафт хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Карта за обетки за модни црни бронзи Овој плик е типичен ковертен плик, без важничења на него и е многу обичен. Ако има, тоа е единствениот дизајн на заптивка на тркалезната налепница, што им дава на луѓето првично чувство дека луѓето најмногу...
Карта за обетки за модни црни бронзи

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Карта за обетки за модни црни бронзи Оваа картичка за обетки е различна од обичната картичка за симпатична обетка на цврста боја. Оваа картичка за обетки е изработена од црна боја од висок степен, што на луѓето им дава чувство на тежок метал, а исто...
Среќно Божиќ печатење картички со подароци со злато лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Среќно Божиќ печатење картички со златно топло печат Среќен Божиќен подарок картичка од уметничка хартија, бела боја со злато фолија печат. Користете за подарокот, весели Божиќ, производ благодарам картичка итн. Liyang хартија Производи копродукции,...
Среќен Божиќ печатење картички со подароци

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Среќен Божиќ печатење картички со подароци Божиќни подароци печатење картички направи на уметничка хартија, боја ќе биде CMYK или база на барање на клиентот. Големината е А6 или прилагодена. Подарочната картичка може да биде присутна картичка,...
Прилагодена печатена честитка ви благодариме картичка за благодарноста

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодена печатена честитка ви благодариме картичка за благодарноста Прилагодена печатена хартиена картичка е еден вид честитки за Германија и благодарност . Таа е изработена од уметничка хартија или мат фенси со хартија со целосно печатење во...
Прилагодено прибор за печатење чаша за хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Прилагодено прибор за печатење чаша за хартија Хаус за хартија за чаши изработен од обложена хартија, хартија со прилагодено печатење. Прилагодено прибор за чаши, висококвалитетно печатење CMYK за офсет Печатениот прибор за чаши може да се направи...
Поклопец за држачи со повеќе чаши за хартија со рачка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Поклопец за држачи со повеќе чаши за хартија со рачка Поклопец за држачи за хартија за хартија изработен од обложена хартија за хартија со печатење по обичај. Овој држач за хартија за хартија со дизајн на рачката за одземање на купувачите. Мулти...
Одземете го држачот за чаши за хартија за кафе

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Одземете го држачот за чаши за хартија за кафе Земете го држачот за чаши за хартија, направен од обложена хартија, хартија со прилагодено печатење. Овој носител на хартија за чаши е дизајн за носител на куп чаши за одземање на купувачите. Liyang...
Други производи

Кина Печатена хартиена картичка Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни полиња на индустријата.На пример, можеме да направиме убава и луксузна кутија за подароци за козметика , накит, облека, електроника, итн. Нашите кутии за подароци со висок квалитет се Исклучителна амбалажа за вашите производи.

Хартија картичка обично една лист картичка или стил на склопени картички, може да се користат многу различни видови хартија за печатење букви што покажуваат некои информации или сопственик на производи, како што е држач за чаши, или картичка на држач за накит и така натаму.

Cup holdercard printing

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи