Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиКнигаУчилишна книга
Product Categories

Училишна книга (Total 1 Products)

Категории на производи од Училишна книга , ние сме специјализирани производители од Кина, Училишна книга , Книга за вежби во училиштата добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Училиште за книги за белешки R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Управувачки лаптоп за прилагодена хартија од тврда хартија A5 Големина

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Управувачки лаптоп за прилагодена хартија од тврда хартија A5 Големина Бележник за хартија од тврдокорни, тетратка со тврд покрив, може да го заштити тетратката и убавиот изглед. Прилагодена училишна тетратка, прилагодена печатена тетратка,...
Други производи

Кина Училишна книга Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убаво и луксузно печатење на книги на училишта. Како што се учебна книга, книга за вежбање во училиштата, учебници за книги за белешки, книга за училишни канцеларии, итн. Нашата учебна книга со висок квалитет е исклучително печатење за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви информации за нашата училишна книга, добредојде да контактирате со нас во секое време.


school bookschool book printing

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи