Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиКнигаКнига за умерен софтвер
Product Categories

Книга за умерен софтвер (Total 5 Products)

Категории на производи од Книга за умерен софтвер , ние сме специјализирани производители од Кина, Книга за умерен софтвер , Печатење книги со Softcover добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Книга за деца Softcover R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
услуга за печатење списанија со ефтини прилагодени модели

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

услуга за печатење списанија со ефтини прилагодени модели Ново во новото списание! Корицата се користи во рамките на 80-300 грама, внатрешната страница е тенка, употребата на двојна бакарна хартија, обете страни мазна, површинската обработка со...
Децата што се во Softcover, бојат печатење на книги

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Децата што се во Softcover, бојат печатење на книги Печатење на меки книги , со висококвалитетно печатење CMYK, сјајното ламиниране може да избегне валкано и лесно чистење Печатење на книги во боја може да помогне при привлекување и култивирање...
Softcover совршена услуга за печатење книги

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Softcover совршена услуга за печатење книги Овој вид на мекава совршена обврзувачка книга ќе биде поделена на два дела за печатење, првиот дел ќе биде изработен од картон, тежина од картон од 250gsm до 400gsm, вториот дел внатрешна страница,...
Прилагодено печатење книги со боење на А5 со совршено врзување

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Прилагодено печатење книги со боење на А5 со совршено врзување Книгите за меки производи се совршени обврзувачки елементи, главно прикажуваат вашиот производ, печатење во боја со висока резолуција, логото на корицата, за да изберете различни ефекти,...
Книга за вежби за студентски лимит на Крафт хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Книга за вежби за студентски лимит на Крафт хартија Книга за вежби Крафт, печатење во тетратка од крафт хартија за вежбање кај учениците. Книга за вежби на студенти, студентска тетратка за училиште, добра оценка. Книга за хартија за крафт, тетратка...
Други производи

Кина Книга за умерен софтвер Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убаво и луксузно умерено печатење на книги. Како што се Softcover Book, Softcover Печатење книги, Softcover Детска книга, Softcover Книга рачно изработена, итн. Нашата умерена книга со висок квалитет се исклучително печатење за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви информации за нашата книга за удобни информации, добредојде да контактирате со нас во секое време.


softcover booksoftcover book printing

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи