Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиНалепницаНалепница за хартија
Product Categories

Налепница за хартија (Total 10 Products)

Категории на производи од Налепница за хартија , ние сме специјализирани производители од Кина, Печатење на налепници , Налепница хартија добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Етикети со водоотпорна налепница R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Самолепливо печатење на држачи за хартија во ролна

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Самолепливо печатење на држачи за хартија во лист / ролна Печатење на лепенки за хартија , со лого во луксузно злато печат и втиснување pa по налепница со самолепливо , ви го олеснуваме лепењето на вашите производи! Прилагодено направете налепница...
дизајн на печатење на лепенки за лепење хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Дизајн на печатење на лепенки за лепење хартија Печатење на хартија налепница е направена од хартија и лепило етикета. P апер дизајн налепница може да биде погубно различна форма. Може да се навива. Liyang хартија производи копродукции, ООД, е...
Печатење со прилагодено лепило за лепење производи

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Прилагодено печатење на лепенки за лепење производи Прилагодено печатење налепници, налепници на производи . Печатење налепници на производи, лепенка за лепило, ефтина и висок квалитет. Печатено лепење налепница, материјал со добра оценка со целосен...
Налепници за затоплување на печатење на хартија за ефтини

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Евтини прилагодени печатени налепници за затоплување Печатење на затоплувачки налепници, со висок квалитет. Евтино печатење налепници, добра цена за висок квалитет, вие би сакале тоа. Налепници за затоплување прилагодено, можат да отпечатат секаков...
Прилагодени етикети за шишиња за стаклени шишиња

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 1000000 per month

Прилагодени етикети за шишиња за стаклени шишиња Хартија налепница печатење, со лого во боја и УВ доказ, на годишно ниво по налепница со самолепливи, направи да се лесно да го држат на вашите производи! Прилагодено направете налепница за хартија, во...
Прилагодено лого печатено Kraft хартија налепница за кафеава хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Прилагодено лого печатено Kraft хартија налепница за кафеава хартија Налепница за лепенка на крафт за хартија од крафт дизајн за лаптоп за хартиена кутија; Крафт-налепница за хартија Крафт, изработена од кафеав материјал крафт хартија со офсетско...
Печатење налепници за ролна на хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 1000000 per month

Самолепливо печатење на држачи за хартија во лист / ролна Хартија налепница печатење, со лого во луксузни злато печат и втиснување, на годишно ниво по налепница со самолепливи, направи да се лесно да го држат на вашите производи! Прилагодено...
Евтино печатење налепници за хартија со печат на злато

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Евтино печатење налепници за хартија со печат на злато Евтина налепница за хартија , со лого или дизајн на вашата компанија печатено и со мембрана на злато Евтино печатење на налепници , финишот на површината може да биде мат / сјајно ламиниране...
Прилагодено печатење налепница за лепење на лепило за хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Прилагодено печатење налепница за лепење на лепило за хартија Прилагодена налепница за хартија , со целосно печатење во боја за лого или дизајн на вашата компанија Печатена хартиена налепница , финишот на површината може да биде мат / сјајно...
Етикета за лепење со лепило за прилагодено печатење

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Етикета за лепење со лепило за прилагодено печатење Налепница за прилагодено печатење на хартија изработена од стандарден материјал за хартија со PMS печатење во боја во една боја; Лепливо печатење на лепенки за хартија, слично на печатење на...
Други производи

Кина Налепница за хартија Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убава налепница / етикета за козметика, накит, облека, електроника, итн. Нашата налепница / етикета со висок квалитет се Исклучителна амбалажа за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви информации за нашата налепница / етикета, добредојде да контактирате со нас во секое време.

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи