Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeЗа нас
За нас Сертификати Прикажи компанија
Основана во 1999 година, Dongguan Liyang Paper Products копродукции, Ltd е средно претпријатие специјализирано за производство на разни печатени хартија во боја, чанти од хартија, кутии за пакување, кутии за подароци, етикети, ознаки, брошури, постери, материјали за пакување и друго поврзани производи за печатење. Близу до Шенжен, удобниот превоз ни донесе повеќе можности и конкурентни предности и на домашниот и на странскиот пазар.

Ние поседуваме Хајделберг и Роланд машини за печатење кои се најнапредните уреди направени во Германија, совршени пред печатење на нумеричка опрема и по печатење на автоматска опрема за обработка. Ние сме во состојба да обезбедиме производи со висок квалитет за клиентите ширум светот. Ние секогаш истражуваме и развиваме иновативни производи за подобро да ги задоволиме променливите потреби на клиентите. Покрај тоа, континуираното подобрување на научното управување и зајакнувањето на постапките за контрола на квалитетот ни овозможи ефикасно да ги максимизираме вредностите на клиентите исполнувајќи ги нивните спецификации на позитивен начин.

Обезбедување на „квалитетни производи, одлична услуга, конкурентни цени и брза испорака“ за да ги задоволиме клиентите, развиваме нови производи за да ги исполниме барањата на клиентите. Нашата компанија ја помина евалуацијата на сертификација ISO9001: 2000.

Начело на нашата компанија е да се „креативната вредност и самосовршување“. „Служба на клиенти“ е нашата мисија. Ние поставивме вредносен став на „сервис и концепт“ за време на работниот процес. Вашата поддршка ќе биде најдобрата награда за нашата работа и вашето задоволство ќе биде нашето непрекинато потрага. Сега со нетрпение очекуваме да соработуваме со странските клиенти врз основа на взаемна корист. Ве молиме слободно контактирајте не за повеќе информации.
Информации за компанијата

Бизнис тип : Trade Company , Manufacturer

Палета на производи : Package & Printing Service , Gift Box & Bag , Watch Box

Производи / услуга : Кутија за хартија , Хартиена кеса , Печатење книги , Кутија за подароци , Кутија за накит од хартија , Кутија со тркалезна кутија

Вкупно вработени : 201~500

Капитал (Милиони САД $) : 1000,000RMB

Основана е година : 1999

Сертификат : CE , ISO9001

Адреса на компанијата : No.18 New Area Rd, JiuJu, JiuMenZhai, HuMen Town, Dongguan, Guangdong, China

Трговски капацитет
Трговски информации

Incoterm : FOB,CIF,EXW,FCA,Others

Terms of Payment : T/T,Paypal,Others

Peak season lead time:1-3 months

Off season lead time :One month

Годишен обем на продажба (милион американски долари) : Below US$1 Million

Годишен обем на купување (милион американски долари) : Below US$1 Million

Извозни информации

Процент на извоз : 91% - 100%

Главни пазари : Africa , Americas , Asia , Caribbean , East Europe , Europe , Middle East , North Europe , Oceania , Other Markets , West Europe , Worldwide

Nearest Port : Yantian, Shekou

Режим за увоз и извоз: Извоз преку агенција

Производствен капацитет

Број на производни линии :12

Број на персоналот на КК :5 -10 People

ОЕМ услуги обезбедени :yes

Фабричка големина (Sq.meters) :10,000-30,000 square meters

Локација на фабриката :No.31 dongxiang road,dongfang industrial area ,beiche,HuMen Town,Donggan city ,guangdong province ,China.

Company Capacity
Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи