Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиКутија за подароциКозметичка кутијаДизајн за печатење на модна козметичка кутија со капак
Дизајн за печатење на модна козметичка кутија со капак
Дизајн за печатење на модна козметичка кутија со капак
Дизајн за печатење на модна козметичка кутија со капак
Дизајн за печатење на модна козметичка кутија со капак
Дизајн за печатење на модна козметичка кутија со капак
 • Дизајн за печатење на модна козметичка кутија со капак
 • Дизајн за печатење на модна козметичка кутија со капак
 • Дизајн за печатење на модна козметичка кутија со капак
 • Дизајн за печатење на модна козметичка кутија со капак
 • Дизајн за печатење на модна козметичка кутија со капак

Дизајн за печатење на модна козметичка кутија со капак

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

Модел бр.: LY090201

Application: Cosmetics

Material: Paper, Paperboard

Printing Page: Single

Type: Hang Paper

Weight: 250

Design Trends: Individualization

MOQ: 1000PCS

Usage: Cosmetics

Item: Cosmetic Box Printing

Size: L*W*H Cm

Logo&Color: Customized

Surface Finish: Matt Lamination

Shape: Base Box With Separated Lid

Delivery: Prompt

Service: Excellent

Additional Info

Пакување: спакувани во картони со брановидни плочи K = K или според специфичните барања на клиентите

Продуктивност: 300000pcs/month

Бренд: ЛАYЕН

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Сертификат: SGS,FSC,ISO9001:2008

Порт: Shenzhen,Guangzhou,HongKong

Опис на производот

Дизајн за печатење на модна козметичка кутија со капак


Печатење на козметичка кутија, козметичка кутија по нарачка, козметичка кутија за печатење.

Козметичка кутија за пакување, козметика за пакување со висок квалитет и сопствено лого.

Дизајн на козметичка кутија, картонска кутија со капак за козметичко пакување.


Лијанг производи од хартија копродукции, ООД е водечка компанија за печатење и пакување во Кина со повеќе од 20 години искуство во оваа област и соработува со многу познати брендови од странство во долгогодишна деловна активност. Производите вклучуваат хартиена кутија, сандаче, храна кутија, хартиена кеса , кутија за подароци, каталог, книга, тетратка, налепница, плико, папка итн.


Какви било прашања, не двоумете се да контактирате со essеси !!!


1. Спецификации

Item cosmetic box printing 
Size Customized size
Material Ivory board(250G,300G, 350G...etc)
Art paper(128G, 157G, 200G, 250G, 300G...etc)
Duplex board with grey back(250G, 300G, 350G,400G...etc)
Grey paper(250G, 300G, 350G, 400G...etc)
Kraft paper(100G, 120G, 150G, 200G, 250G, 300G...etc)
Corrugated paper(A, B, C, E grade)
Color 1-4C or more
Pantone color
Printing Offset printing, silk screen printing
Surface Disposal Glossy varnishing, Glossy lamination, Matte lamination, UV coating, Golden hot stamping, Silver hot stamping, Embossing, Debossing, etc

Drawing Format

PDF,AI,CDR,EPS,JPG (300DPI)
Packing Master carton,Proper qty per ctn
Quality Control From material purchase, pre-production machine testing, 3 times assessment for finished goods to packing

Sample Charge

Free of charge if you order more than 5000pcs
Delivery Time 15-20 days
MOQ 1000pcs

Monthly Supply

300000pcs
Payment Terms T/T,West Union,Paypal,L/C
Machines for Production Die-cutting machine,Offset printing machine, Lamination machine, Hot stamping machine, UV machine, etc

2. Специјална технологија

cosmetic box printing

3. Пакување и испорака

cosmetic box printing

4. Нашите предности

1)Price
  Based on material,size,process requirments,quantity,trade terms.
2)Sample
   Sample fee: Refundable 
    Sample leading time: 5-7 days 
   Sample shipment method: By air or By sea
3)Artwork   
   Design service: Free 
    Format of artwork: PDF,AI,CDR
4)OEM Service
   It is available to print your logo on our cosmetic box printing .
5)Mass Production
   Production time: 15-20 days,or according to your quantity
    Production capacity: 300,000 pcs per month
6)Regular Packing 
    Polybag/packed in bundle+standard export carton,or as your requests

5.Други детали за производот


54321


Категории на производи : Кутија за подароци > Козметичка кутија

Е-пошта на овој добавувач
 • Lily YuMs. Lily Yu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи