Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиКутија за подароциКозметичка кутија
Product Categories

Козметичка кутија (Total 90 Products)

Категории на производи од Козметичка кутија , ние сме специјализирани производители од Кина, Козметичка кутија , Печатење на козметички кутии добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Организатор за козметички кутии R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
кутија за пакување со сопствени магнетни здравствени производи со ЕВА

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

кутија за пакување со сопствени магнетни здравствени производи со ЕВА Оваа кутија е традиционална кутија за магнетно преклопување, влошката за пена ЕВА може да ги заштити вашите производи многу добро, не треба да се грижите за штетата за време на...
Козметички комплет сочинуваат кутии за пакување со кожа

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски брановидни картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Козметички комплет сочинуваат кутии за пакување со кожа Кутија за пакување со многу луксузни козметички производи, затворање на кутијата е со две патенти, и има рачка за држење, материјалот е кожа со хартиен картон, внатрешниот материјал е црно...
козметичка кутија за палета на очила со магнетни

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

козметичка кутија за палета на очила со магнетни Доаѓаат козметички сенки за празни кутии од агин !!! Може да изберете огледало или не! Плоштад или правоаголник зависи од вас! Користете обработка на офсет печатење и имајте магнетни ! Добредојдовте...
Луксузна кутија за козметика за пакување со магнетна фолија

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски брановидни картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Луксузна кутија за козметика за пакување со магнетна фолија Луксузна кутија за козметички амбалажи од висок степен, надвор од црно печатење со златна фолија, исто така, истото, така што овој материјал е црна хартија, внатре има вметнување,...
Дизајн за печатење на модна козметичка кутија со капак

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картони со брановидни плочи K = K или според специфичните барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Дизајн за печатење на модна козметичка кутија со капак Печатење на козметичка кутија, козметичка кутија по нарачка, козметичка кутија за печатење. Козметичка кутија за пакување, козметика за пакување со висок квалитет и сопствено лого. Дизајн на...
Кутија за пакување за трепките со дупка за висење

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Кутија за пакување за трепките со дупка за висење Кутија за пакување на трепките со висечка дупка изработена од уметничка хартија со дупки за сечење, од прозорецот без ПВЦ. Клиентот е полесен и јасен изглед на трепките. Пакувањето со кутија за...
Вметнете хартија за кутии за козметика и нега на луксузен цврст картон

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Вметнете хартија за кутии за козметика и нега на луксузен цврст картон Надворешно печатење јасно, внатре во употреба картонски материјал, тој е многу силен. Среден имаат про transparentирна хартија за заштита на внатрешните производи, можете да...
Пакување на кутии за хартија од маска за лице за кожа

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Пакување на кутии за хартија од маска за лице за кожа Едноставен стил на кутија со луксузен дизајн направи целата кутија е различна убава, златната хартија со врежано лого и мат ламиниране, внатрешноста со два слоја на дното за да се одржи маската...
Контејнер за пакувања со палета со прилагодени пакувања со морфи

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Контејнер за пакувања со палета со палети за очила, прилагодена за Morphe Matte Случајот со палета на сенките е изработен од фенси сјајна хартија и материјал од грејборд со дебелина од 2мм. Тоа е доста корисно за пакување на сенки . Го поздравуваме...
Приватна етикета Козметичка шминка Палета за очила со огледало

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Приватна етикета Козметичка шминка Палета за очила со огледало Контејнерот со розова палета може да има многу различни бои на сенките за очи . Јас сум прилагодена големина и печатење. Можеме да додадеме и огледало и магнетно затворање. Исто така,...
креативен дизајн кармин со чиста кутија за парфеми со јасен капак

Единечната цена: USD 1.5 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 1.5 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

креативен дизајн кармин со чиста кутија за парфеми со јасен капак Оваа кутија користете златна хартија и сребрена хартија, таа е многу сјајна, и вметнете исто така ,. Горниот капак е транспарентен, бидејќи материјалот е ПВЦ, така што ова е одличен...
Кутија за пакување на кармин космичка кутија за хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Кутија за пакување на кармин космичка кутија за хартија Картонска кутија со капак, црна едноставна картонска кутија со капак, класична и привлечна. Кутија за накит, кутија за пакување на накит, добра како подарок. Црна мат кутија, прилагодена...
кутија за палети со палети за очила за несакани форма, специјален вид

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

кутија за палети со палети за очила за несакани форма, специјален вид Специјален дизајн козметички сенки за празни кутии !!! Неправилна форма како што се ЕКГ-шема и двојна кутија за пакување со палета на отворени очи. Бојата е многу светла! Вметнете...
топла продаде козметичка кутија палета за очила за очила, шминка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

топла продаде козметичка кутија палета за очила за очила, шминка Толку убава козметичка кутија за очила за девојчиња или дами !!! Постојат различни бои - форма и големина да се изберат! Внатре имаат огледало што е погодно да се сочинуваат! Ајде !...
топла продажба кутија за пакување со алатки за чистење на лицето

Единечната цена: USD 1.5 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 1.5 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

топла продажба кутија за пакување со алатки за чистење на лицето Ова е едноставна кутија за пакување со алатки за чистење на лицето, надвор само од печатена бела боја и во логото се користеше златна фолија, внатре има сунѓер и ЕВА материјал двојни...
Луксузна козметичка украсна кутија со хартија со метална брава

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Луксузна козметичка украсна кутија со хартија со метална брава Дизајнот на ова поле е многу посебен. Од изгледот на кутијата, не личи на хартиена кутија, туку повеќе како производ од дрво. Ова е она што го прави посебен. Оваа кутија користи многу...
Прилагодено лого Козметика Шминка за палети за очила за шминка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Пакување на луксузен сјај за очила за сенки Случајот со палети со очила од 4 дупки е изработен од хартија од грејборд од 1200 гр и обложена хартија од 157g. Станува збор за картон со дебелина од 2 мм. На капакот има огледало и црн магнет во...
кутија за хартија за хартија со прозорец за лажен трепките

Единечната цена: USD 1.5 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 1.5 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

кутија за хартија за хартија со прозорец за лажен трепките Само произведена лажна кутија за пакување со трепки, четири форми: правоаголник, квадрат, форма на дијамант, тркалезна, бојата е разновидна, површината има различен третман, исто така може...
Кутии од картонски цевки хартиени кутии Кутии со цилиндри во прав

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Персонализирајте кутии од картонски цевки, кутии со цилинда во прав во прав Прилагодете ги картонските цевки со целосна печатење во форма на офсет во боја за амбалажа во прав од пафта; Кутии со цилиндри во прав со дизајн на бакарни точки на целата...
Четки за пакување од картонска кутија за пакување од четка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Четки за пакување од картонска кутија за пакување од четка Прилагодете кутија за цевки од хартија изработена од обложена хартија плус 1мм табла за пакување со четки за шминка; Кутија од картонски цилиндри за цевки со хартија со целосно печатење во...
Кутија за пакување со магнетски капак со пластична лента

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Кутија за пакување со магнетски капак со пластична лента ова е кутија за трепките со магла за капаци, спакувана за неколку трепки од трепките внатре, изработена од картон од 1000 грама со дизајн, обложена ламинација на мат, внатре ставете ја...
Други производи

Кина Козметичка кутија Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убави и луксузни козметички кутии за трепките , крем, масло за лакови за нокти, парфеми, итн. Нашите козметички кутии ќе имаат разни вметнати материјали за прикажување на вашите производи, како сунѓер, ЕВА, хартиена картичка, кадифена пена, пластична лента, итн.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Сите информации за нашите козметички кутии, добредојдени се да не контактирате во секое време.


cosmetic boxcosmetic boxcosmetic box

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи