Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиКутија за подароциКутија за шал
Product Categories

Кутија за шал (Total 25 Products)

Категории на производи од Кутија за шал , ние сме специјализирани производители од Кина, Кутија за шал , Кутија за пакување хартија од шалови добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Кутија за правоаголник R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Луксузно пакување кутија со шалови од кашмир жени

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: К = Картонски картонски картонски плочи за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Луксузно пакување кутија со шалови од кашмир жени леле, тоа е камирична марама! само мат ламиниране, без друг ефект, дизајнот е многу важна точка, ако сакате едноставна кутија изгледа многу луксузно и изгледа од висока класа, за да се создаде...
прилагодете луксузна кутија за подароци од свила шамија

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: К = Картонски картонски картонски плочи за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

прилагодете луксузна кутија за подароци од свила шамија колку е убава оваа свилена кутија со шалови! дизајнот е многу важна точка, ако сакате едноставна кутија изгледа многу луксузно и изгледа од висока класа, за да се создаде прекрасен дизајн и...
амбалажа со разнобојни кутии за подароци со разнобоен хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

амбалажа со разнобојни кутии за подароци со шарени хартија Шарена хартиена кутија за подароци за шамија изработени од уметничка хартија и картонска хартија, бојата ќе биде CMYK или прилагодена, големината е прилагодена. Може да се користи за шал,...
луксузна хартија за пакување марама со лак

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

луксузна хартија за пакување марама со лак Кутија за пакување луксузни шамија е направен од специјалитет хартија и greyboard, на површината се направени од хартија текстура. S peciality хартија шамија кутија може да биде прилагодено лого, боја и...
Прилагодено лого за печатење на кутии за пакување во луксузен дизајн

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Прилагодено лого за печатење на кутии за пакување во луксузен дизајн Прилагодено лого со печатено кутии за печатење во луксузен дизајн со врежано лого . Прилагодена кутија за подароци за хартија за пакување подароци, специјален дизајн и добар...
Пакет за кутии со кошули од маичка со прилагодени модни прилагодени мода

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Пакет за кутии со кошули од маичка со прилагодени модни прилагодени мода Кутија за пакување марами, со добар квалитет и популарна количина убава жена. Кутија за пакување за кошули, добар подарок за машка кошула. Кутија за пакување со капак, добар...
Пакување на луксузни свилени марами со сина кутија за подароци

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Служба за сини подароци со луксузна амбалажа со лента Кутија за подароци со хартија за печатење со елегантен снег за пакување со шал. Раскошна кутија за подароци со шал со затворање на лента од 2 см. Прилагодено печатено CMYK картонска хартија во...
амбалажа со марама со магнетски капак

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 3000000 per month

амбалажа со марама со магнетски капак ова е специјална кутија за подароци за да се отвори шамија и магнетски капак, затворањето е елипсовидна форма со лого, внатре за да испечатите некој текст што сакате, можете да ставите подарок, производ за...
Морнарица луксузна пашмина марама кутија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Морнарица луксузна пашмина марама кутија Кутијата за пакување со шамија пашмина е едноставен дизајн, однадвор и внатре и во темно сина хартија со текстура, Изработена е од 1,5 мм постигната картон, површинското ракување е според Вашите барања,...
Кутија за хартија Крафт со капаче за пакување на шал

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за хартија Крафт со капаче за пакување на шал Кутија за шамии од крафт хартија изработена од кафеава крафт хартија и грам картон од 2мм со дизајн на капакот и основната кутија ; Кутија за хартија крафт со еко-пријателска хартија со еден капак...
Кутија за подароци со розова картонска марама со капак

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за подароци со розова картонска марама со капак Кукли за подароци со шал, изработени од обложена уметничка хартија и грам картон од 2мм со дизајн на капакот и основната кутија ; Кутија за подароци шамија со капак со еднобојно розово...
Преклопна ефтина кутија за пакување со шал со капа

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за пакување на ефтината капа и основна марама Преклопувачка кутија со шалови изработена од обложена уметничка хартија која дебелина на хартиена табла 300-500 gsm според големината на кутијата за шал и вашите претпочитаат; Кутија за шамија...
Преклопена магнетна картонска кутија со марами

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Преклопена магнетна картонска кутија со марами Плочата магнетна картонска кутија со шалови е сина позадина за уметност во боја, Таа е изработена од 1,5мм постигната картонска кутија, печатена во сина боја, UV лого со боја, сè изгледа совршено! сè е...
Плоча за подароци со преклопување на марами со капак

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Плоча за подароци со преклопување на марами со капак Кутија за подароци со шалови е уметничка хартија во боја во позадина, Изработена е од 1,5 мм постигната картонска форма, црно лого со печатење портокалова боја, Сè изгледа совршено! сè е...
прилагодени кутии за лушпи од кашмирска луксузна карфија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

прилагодени кутии за лушпи од кашмирска луксузна карфија Кутиите за шамии од кашмир-кашмир е црна позадина уметничка хартија во боја, Таа е изработена од 1,5мм постигнат картон, црна боја печатена совпаѓање со бело лого, Сè изгледа совршено! сè е...
Кутија за подароци од црна магнетна шал со панделка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Кутија за подароци од црна магнетна шал со панделка Кутија за подароци со шамија со црна магнетна шал е црна позадина уметничка хартија во боја, Таа е изработена од 1,5мм постигнат картон, црна боја отпечатена натпревар бела јамка, Сè изгледа...
Womenените дизајн на кашмир шамија дизајн прилагодено

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Womenените дизајн на кашмир шамија дизајн прилагодено Boxенска кашмирска марама кутија од дизајн како летна сезона, зелена палма лист, сино небо, многу убава глетка на сценографијата. добра боја за да одговара на цврста картонска плоча, целото...
пакување на кутии за подароци со луксузна свила од свила

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

пакување на кутии за подароци со луксузна свила од свила Кутијата за подароци од свила со шал е врвен и основен тип со добар квалитет, материјалот е 1000gsm картон еднаков на 1,5 мм картон, надвор обложена сјајна ламинираност, прифаќаме прилагодена,...
Кутија за пакување со слајд хартија за фиоки за шамија

Единечната цена: USD 0.39 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.39 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за пакување со слајд хартија за фиоки за шамија Кутии за лизгање на фиоки изработени од бела обложена уметничка хартија со дебелина на хартија од 300-500 gsm според големината на кутијата за фиоки или димензијата на вашето барање Пакетот за...
Кутија за подароци од црна свилена шамија со црна фолија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Кутија за подароци од црна свилена шамија со црна фолија Кутијата за подароци од свила од шалови е стил на кутија за фиоки, дебелината на кутијата со шалови е 1,5 мм, целата кутија е црна боја која изгледа многу одличен квалитет, ако сте снабдувач...
Кутија за подароци за пакување хартија од шал со капак

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Кутија за подароци за пакување хартија од шал со капак Цврста кутија за пакување со хартија со шал , со високо квалитетно офсетско печатење на вашето лого или дизајн Кутија за подароци од хартија за шал, едноставен капак и стил на основно поле што...
Други производи

Кина Кутија за шал Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуга на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убави и луксузни кутии за шамија пакување.Како и витка за кутии, картонска кутија со капак, тркалезна кутија, кутија за фиоки, итн. Нашите кутии со шал со висок квалитет се исклучително пакување за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви прашања на нашите кутии со шалови, добредојде да контактирате со нас во секое време.


folding scarf boxscarf box with lidfolding box scarf

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи