Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиХартиена кесаТорба за хартија од крафт
Product Categories

Торба за хартија од крафт (Total 34 Products)

Категории на производи од Торба за хартија од крафт , ние сме специјализирани производители од Кина, Торба за хартија од крафт , Кеса за хартија од кафеава крафт добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Торба со плажа од Крафт хартија R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Прилагодено крафт-хартиена кеса одзема пакување подароци

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодено крафт-хартиена кеса одзема пакување подароци Големината на оваа хартиена кеса не е наменета за обични традиционални големини на хартиени кеси. Должината на оваа кутија е многу различна од ширината и висината, што на луѓето им дава...
Печатена торба за подароци од крафт хартија со рачка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Офсет печатена торба за подароци од крафт хартија со рачка Торба за хартија Крафт е еден вид популарна торба за хартија, како резултат на крафт хартијата, е трајната хартија дури и нејзината површина е малку груба. торба за подароци од крафт хартија...
Печатена торба со црвена боја занаетчиска лента со панделка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Печатена вреќа со црвена боја занаетчиски пантер со панделка Фенси торба за подароци од хартија , отпечатена со свој дизајн и лого користено за подароци за свадба / пакување на накит. Пакување со хартиени торби , со високо квалитетно офсетско...
Еколошки торба за купување хартија за подароци од Браун Крафт

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Еколошки торба за купување хартија за подароци од кафеава крафт Кафеавата хартиена кеса со крафт е еден вид популарна торба за хартија, поради тоа што хартијата крафт е еден вид е- ко-пријателски хартија и многу издржлива. Евтина торба за хартија за...
Прилагодени амбалажи со керами со храна со прозор

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодени амбалажи со керами со храна со прозор Новата вреќа за храна е различна од претходниот пакет за хартија, се додаваат ПВЦ елементи, што може да ги натера клиентите појасно да ја видат содржината. Користејќи висококвалитетна крафт хартија,...
Прилагодено прилагодено торба за хартија за купување

Единечната цена: USD 0.8 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.8 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодено прилагодено торба за хартија за купување фондацијата за хартиена кеса ископа дел, ја прави торбата и делот дел од органската целина, е поцврста, го додава брановидниот раб, е исклучителна и деликатна Liyang производи од хартија...
Едноставна шарена торба со повеќебојни хартија

Единечната цена: USD 0.8 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.8 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Едноставна шарена торба со повеќебојни хартија Многу чист дизајн, без целокупно печатење и лого, само едноставни ленти и карирани, не сложени, погодни за летото на вреќата за зглоб, надворешното исто така се користи како јаже за пресврт на рачката,...
Преносна хартија торба носач со цврста боја со брановидна боја

Единечната цена: USD 0.8 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.8 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Преносна хартија торба носач со цврста боја со брановидна боја Многу свежа торбичка за хартија, работ на вреќата за хартија е брановидна, како ливчиња, површината на карираната, вертикални линии, ленти, исто така опремена со јаже за извртување за...
Преклопувачка торба хартија со крафт хартија со отпечатена

Единечната цена: USD 0.8 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.8 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Преклопувачка торба хартија со крафт хартија со отпечатена Едноставна торба за хартија крафт хартија, виткање, но не е лесна за деформација, користениот материјал е висококвалитетна крафт хартија, силна и цврста, надворешната страна може да се...
Облека за кеси за пакување хартија со рачки

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Торби за пакување хартија Облека Крафт хартиена кеса со рачки Еколошка торба за пакување хартија со целосна боја печатење CMYK за боја пакување за облека; Торба за хартија за облека со лепак за рачка со луксузна ткаенина за носач; Торби за пакување...
Прилагодена биоразградлива торба за хартија Крафт со изопачени рачки

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодена биоразградлива торба за хартија Крафт со изопачени рачки Еколошки торбичка за хартија со крафт хартија може да биде полесна биоразградба; Кафеава хартиена кеса со извртени рачки од хартија; Царинско лого со црно топло печат или сребрена...
Стан рачка торба со хартија за кафеаво пресврт

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Стан рачка торба со хартија за кафеаво пресврт Торба со кафеава хартија , отпечатено со свој дизајн и лого што се користи за подароци за свадба / пакување на накит. Стан рачка крафт хартија торба , со високо квалитетно офсетско печатење во CMYK боја...
фолија печат крафт хартија торба отпечатена со рачка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

фолија печат крафт хартија торба отпечатена со пресврт на хартија Вечерва, облеката, чевлите и пантолоните за купување, продавниците во очекување ја користат тортата за шопирање за пакување, торбата со хартија од крафт е пријателска за животната...
Кутија за подароци со цвеќиња од Крафт хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Трговија на големо со кутија за подароци со цвеќиња за печатење Kraft хартија на големо Кафеава хартиена кеса со голема големина со рачка изработена од силна хартија од крафт 175гсм за пакување со цвеќиња. Печатење торба за носачи на цвеќиња во црна...
Торба за облека со кафеава фенси со логото од фолија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Подарок торба за облека со кафеава фенси со логото за фолија Подарок торба со хартија за кафеава облека за подароци за додатоци и подароци од хартија, материјал од хартиена кеса е 200гсм кафеава крафт хартија, надвор е печат од сребрена фолија....
Отпечатена вреќа со рециклирана крафт од кафеава хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Отпечатена вреќа со рециклирана крафт од кафеава хартија Рециклираната крафт кафена хартиена кеса се користи за облека, подароци и слично, материјал од хартиена кеса е 200гсм, однадвор е отпечатена со целосна боја. внатре чувајте природна хартија....
Печатена торба за кафена занаетчиска хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Печатена торба за кафена занаетчиска хартија Фенси торба за подароци од хартија , отпечатена со свој дизајн и лого користено за подароци за свадба / пакување на накит. Пакување со хартиени торби , со високо квалитетно офсетско печатење во CMYK боја...
Рециклирана силна кафеава кесичка хартија од крафт

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Рециклирана силна кафеава кесичка хартија од крафт Силни торби за кафеава хартија , отпечатени со свој дизајн и лого што се користат за подароци за свадба / пакување на накит. Рециклирана кеса од кафеава хартија , со високо квалитетно офсетско...
Крафт кафени кеси со хартија со рачки за пресврт

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Крафт кафени кеси со хартија со рачки за пресврт Хартија кеси со рачки , отпечатени со свој дизајн и лого користено за подароци за свадба / пакување на накит. Кеси од кафеава хартија , со високо квалитетно офсетско печатење во CMYK боја со мат...
Евтини торби со кафена хартија со лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Евтини торби со кафена хартија со лого Евтини торби за кафеава хартија , отпечатени со свој дизајн и лого што се користат за подароци за свадба / пакување на накит. Хартиени кеси за кафе , со високо квалитетно офсетско печатење во CMYK боја со мат...
Пакувања за печатење подароци од крафт хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Пакувања за печатење подароци од крафт хартија Фенси торба за подароци од хартија , отпечатена со свој дизајн и лого користено за подароци за свадба / пакување на накит. Пакување со хартиени торби , со високо квалитетно офсетско печатење во CMYK...
Други производи

Кина Торба за хартија од крафт Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство. Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни полиња на индустријата. На пример, можеме да направиме убава и луксузна торба за хартија за крафт за пакување на производи. итн. Нашите крафт хартиени кеси со висок квалитет се Исклучителна амбалажа за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви информации за нашата торба за хартија на крафт, добредојдени се да не контактирате во секое време


white kraft paper bagkraft paper bagkraft paper packaging bag .

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи