Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиНалепницаПВЦ налепница
Product Categories

ПВЦ налепница (Total 9 Products)

Категории на производи од ПВЦ налепница , ние сме специјализирани производители од Кина, ПВЦ налепница , ПВЦ леплива ролна добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Етикета за ПВЦ налепници R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Налепници за самолепливи самолепливи винилни налепници

Единечната цена: USD 0.5 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.5 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Налепници за самолепливи самолепливи винилни налепници Налепница за печатење по нарачка изработена од PVC материјал со офсет печатење; ПВЦ налепница во ролна CMYK печатење во целосна боја за ваш сопствен дизајн за машински стап на вашите производи;...
Печатење лабораториски во боја, налепница на хартија со сопствен дизајн

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Печатење лабораториски во боја, налепница на хартија со прилагодено дизајнирање Налепница за хартија за печатење црвена позадина на CMYK. обоен материјал за обложување на хартија со налепница со добар квалитет налепница. Налепница на папар печатење...
Прилагодено винилско налепница за печатење на ПВЦ налепници на ролна

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Прилагодено винилско налепница за печатење на ПВЦ налепници на ролна ПВЦ налепница изработена од винил материјал со офсетско печатење; Винилска налепница што печати жолта боја со целосни текстови во боја; Дизајнот на етикетата е стил на...
Прилагодено самолепливи лепенки за лепење винил

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Прилагодено самолепливи лепенки за лепење винил Прилагодена винилна налепница изработена од PVC материјал и печатена CMYK целосна боја; Самолепливи налепници пакувања со добар квалитет во ролна хартија; Винил лепенка ролна хартија бела боја печатење...
Прилагодено лепило водоотпорно транспарентно ПВЦ налепница

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

сопствена леплива водоотпорна транспарентна налепница ПВЦ Прилагодена водоотпорна ПВЦ налепница за печатење , лепило налепница, ефтина и висок квалитет Транспарентна ПВЦ налепница со самолеплива, ви помага лесно да залепите каде и да сакате. Сакате...
прилагодена транспарентна налепница за дното за секаде

Единечната цена: USD 0.56 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.56 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

прилагодена транспарентна налепница за дното за секаде Новите налепници се изработени од ПВЦ и хартиени материјали, кои можат да бидат водоотпорни или не се водоотпорни, а површинскиот третман може да биде топло печат, сребро, итн., Можете да го...
Прилагодено печатено ПВЦ налепница во ролна

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Прилагодено печатено ПВЦ налепница во ролна направена во Лијанг Прилагодено печатење на налепници изработен од PVC материјал со офсетско печатење; ПВЦ налепница во ролна CMYK со целосна боја печатење на вашиот сопствен дизајн за машинско стапување...
Прилагодено печатење на ПВЦ Винил налепница со исечоци

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Прилагодено печатење на ПВЦ Винил налепница со исечоци Намалена винилна налепница направена од PVC материјал со офсетско печатење; ПВЦ умре намали налепница зелена боја печатење лого, умре сече лист дизајн за машина лабло; Оваа налепница за...
ПВЦ винил-налепница за печатење во ролна

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

ПВЦ винил-налепница за печатење во ролна ПВЦ винилска налепница изработена од различна дебелина на винил материјал, која исто така ја нарекува ПВЦ налепница. ПВЦ налепница печатење слично на печатење на хартија, може да биде CMYK бои или пантонски...
Други производи

Кина ПВЦ налепница Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убави ПВЦ налепници.Нашите ПВЦ налепници со висок квалитет се Исклучителна амбалажа за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви информации за нашите налепници за ПВЦ, добредојде да контактирате со нас во секое време.

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи