Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиКутија за подароциКутија со чоколади
Product Categories

Кутија со чоколади (Total 30 Products)

Категории на производи од Кутија со чоколади , ние сме специјализирани производители од Кина, Кутија со чоколади , Кутија за чоколади од хартија добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Кутија во форма на срце R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
кутија за подароци за пакување храна со топла продажба од чоколадо макарон

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

кутија за подароци за пакување храна со топла продажба од чоколадо макарон Ова е луксузна кутија за храна, таа е стил на облик на книга со магнетни, внатре има ПЕТ материјал за да ја држи храната во внатрешноста, како што се чоколадо, макарон,...
CMYK пакување кутија за храна со одделение за храна ПЕТ

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Кутија за пакување храна CMYK со одделение за храна ПЕТ Типот на кутијата е многу врел продаден, капакот од горе надолу, капакот може да се размавта, ќе заштеди цена на испорака, бојата е многу убава, вметнете материјал што можете да го изберете. Не...
Сјајна чоколадна боја макорон со хартиена картонска кутија

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Сјајна чоколадна боја макорон со хартиена картонска кутија Ова е многу елегантна кутија за храна за чоколадо или слатки или макарон или колачиња, ова е капак и кутија од основен тип, внатре во влошката можете да изберете хартиена картичка или ПЕТ...
Прилагодена празна кутија за храна Чоколадо пакување кутија Макарон

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодена празна рачно изработена кутија за храна Кутија за пакување чоколадо „Макарон“ Ова чоколадо не само за да држи чоколадо, туку и макарон, колачиња, бонбони и друга храна, внатрешните решетки зависи од вас. Надворешниот материјал е обложена...
Пакувања со обични чоколадни кутии, пакување со кружни тартуфи

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картони за брановидни плочи K = K или според специфичните барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Пакувања со обични чоколадни кутии, пакување со кружни тартуфи Околу кутија за подароци со лого од розово злато за пакување со чоколадо; Чоколадни кутии пакување со златна лента за лак; Тркалезна кутија со дијаметар од 11 см за 7 парчиња амбалажа од...
Празна кутија со венчавки од чоколади со хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Пакувања со цилиндри со тркалезна хартија од крафт со хартија Амбалажа за хартија занаетчиски пакување круто цврсто пакување од картонски цевки пакување Трговија на големо прилагодено лого печатено кутија за бонбони со чоколади Кутија за пакување...
Кутија за пакување на подароци со чоколадна хартија со преклопување

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Кутија за пакување со подароци со преклопна уметничка хартија Кутија за пакување со чоколади , висок квалитет и сопствен дизајн за пакување со чоколади. кутија за подароци со чоколади , рамно преклопување кутија може да заштеди цена за испорака...
Подарок подарок од кутии за пакување со чоколадна хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Подарок обичај подарок од кутија за пакување со чоколадо Пакување со чоколадни кутии, добар квалитет и дизајн за пакување со чоколадо. Подарок чоколадна кутија, убава кутија за пакување за подарок, изгледа луксузно. Кутија за подароци за чоколадо,...
Пакувања со црно чоколадо со лого со златна фолија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Пакувања со црно чоколадо со лого со златна фолија Ова црна луксузна чоколадна кутија е форма на правоаголник со два дела, капак и основа. Направено е од хартија за увоз и картонски материјал . Кутија чоколадо со златна фолија лого и златен раб,...
Луксузна кутија за пакување со чоколади од шипки

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Луксузна кутија за пакување со чоколади со лого прилагодена Кутијата за пакување со чоколадни барови е многу посебна и луксузна, оваа кутија за подароци за фиоки за бренд чоколаден бар, вкусните слики ве тера да сакате да вкусите, доколку ве...
Кутија за пакување подароци, чоколадна тартуфи, пралинска кутија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Кутија за пакување подароци, чоколадна тартуфи, пралинска кутија Кутија со чоколади со тартуфи, сопствена боја, соодветна големина со вашето лого, кутија со чоколадо пралин е цврста картонска кутија за пакување, таа е потешка и стабилна. Подарок...
Пакување на кутии со подароци од чоколади за хартија за в Valentубените

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Пакување на кутии со подароци од чоколади за хартија за в Valentубените Чоколадото е популарна подароци на Денот на вineубените. И атрактивната кутија за пакување е исто така многу важна. Кутија за подароци со луксузен дизајн со јасен ПВЦ прозорец,...
Кутија за подароци од горниот и долниот дел со пакување на капакот

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Кутија за подароци од горниот и долниот дел со пакување на капакот Пакувањето со слатки подароци е дизајн за Божиќ и настани. Овој вид кутија за подароци со капак е изработена од хартиена текстура и картон. На врвот, има мала и симпатична лак за...
Кутија за пакување на шипки со чоколади со црвена рунда

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за пакување на шипки со чоколади со црвена рунда Тркалезна картонска кутија со дизајн на капакот за пакување на чоколади. Бар-чоколадна кутија CMYK целосна печатење во боја. Wallид за хартија со дебелина од 1мм со капак и база со двослојна...
Црвена луксузна картонска чоколадна кутија со делител на блистер

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Црвена луксузна картонска чоколадна кутија Картонската чоколадна кутија е црвена позадина, уметничка хартија во боја, Изработена е од 1,5 мм постигната картонска боја, прилагодено лого за печатење со црвена боја, Сè изгледа совршено! сè е...
Подарок за чоколади за пакување чоколади за подароци

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 100000pcs/month

Подарок за чоколади за пакување чоколади за подароци Капак за хартија во форма на срце и стил на база со еко-пријателски црн ПЕТ-инсерт за пакување со чоколади; Пакување со чоколади во форма на срце со панделка со лента на врвен дизајн; Еколошко...
Тетратка со тврда обвивка со густа хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 100000pcs/month

Тетратка со тврда обвивка со густа хартија Цврсто капаче Тетратка, користете цврста сива хартија покривка со бела надворешна хартија, заштитете ја книгата од оштетување, сјајното ламиниране има ефект на вода за докажување, со златна фолија за печат...
Кутија за подароци со хартија во форма на срце за пакување со чоколади

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 100000pcs/month

Прилагодена кутија со чоколади за пакување од црвена и бела хартија за срце Кутија со црвено срце со капа и бела боја на дното и со црвено место за печатење во кутијата за пакување со чоколадо; Прилагодено пакување црвена и бела кутија со низа на...
Прилагодена кутија со чоколади за пакување со розово срце

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 100000pcs/month

Прилагодена кутија со чоколади за пакување со розово срце Розова кутија за картоно срце со капак и база и еколошка црна ПЕТ-вметка за пакување со чоколади; Прилагодено пакување розова кутија со лента со лента на врвен дизајн; Еколошко чоколадно...
Кутија за покана за луксузни луксузни подароци

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за покана за луксузни луксузни подароци Кутија за пакување со црвена боја за пакување со чоколади; Луксузна картонска подарочна кутија за подароци со срце засечена за прекрасен изглед; Специјална отворена кутија за покана за чоколади;...
Пакување на кутија за подароци во форма на срце

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 100000pcs/month

Пакување на кутија за подароци во форма на срце Дизајн на картонска кутија со облик на срце, изработена од уметничка хартија и материјал од матични плочи од 1-2мм за пакување со чоколади ; Дизајн на кутија за подароци во срцето на кутијата за срце,...
Други производи

Кина Кутија со чоколади Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убаво и луксузно кутија за пакување од чоколади за амбалажа со чоколади.Како што виткате кутија со чоколади, картонска кутија со капак и рачка, тркалезна кутија, кутија за фиоки, итн. Нашите кутии со чоколади со висок квалитет се Исклучителна амбалажа за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви информации за нашите кутии со чоколади, добредојдени се да не контактирате во секое време.


folding chocolate boxcardboard chocolate box with lidchocolate drawer box

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи