Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиХартиена кесаТорба за хартија за хартија
Product Categories

Торба за хартија за хартија (Total 91 Products)

Категории на производи од Торба за хартија за хартија , ние сме специјализирани производители од Кина, Торба за хартија за хартија , Печатена кеса за подароци со хартија добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Торба за подароци за венчавки R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Бело хартиена торба за печатење со рачки во форма

Единечната цена: USD 0.32 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.32 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Бело хартиена торба за печатење со рачки во форма Торбичката е наменета за кутија за пакување чај, тоа ќе направи 2-штитни производи од чај во внатрешноста на чајот од оштетување, кога ќе ги посетите вашите пријатели што можете да им го донесете...
Кутии со подарок за подароци за крафт-хартија

Единечната цена: USD 0.5 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.5 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Кутии со подарок за подароци за крафт-хартија Крафт материјалот од хартија е многу тежок, што може да го направи картонот подобро носејќи повеќе производи, а рачката може лесно да се носи. Liyang Paper Products Co., Ltd се наоѓа во градот Донггуан,...
Фестивалска торба за хартија за бонбони за божиќни закуски

Единечната цена: USD 0.32 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.32 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Фестивалска торба за хартија за бонбони за божиќни закуски Оваа хартиена кеса е специјално направена за Божиќ и е многу популарна торба за подароци. Торбите за подароци доаѓаат во сите димензии и дизајни, затоа прилагодете ја вашата торба за...
уметничка хартија торба за хартија со голема количина чоколадна храна

Единечната цена: 0.35USD

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

уметничка хартија торба за хартија со голема количина чоколадна храна ова е нова дизајн хартиена кеса, од двете страни е отпечатена различна боја, таа е многу посебна и шарена, може да се користи за торба за хартија за храна, на пример чоколадо,...
специјална рачка во форма на корпа за торбичка за хартија за купување

Единечната цена: 0.62USD

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

специјална рачка во форма на корпа за торбичка за хартија за купување Специјална торба за подароци, може да се користи како придружна торба за придружба, облека за торби, торба за подароци, итн. На неа има лакови и рачки, површината се третира со...
Doraemon tote торба за подароци со цртани филмови за деца

Единечната цена: 0.32USD

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Торба за подароци Доромон Многу убава преносна торба за подароци, погодна за деца, погоре може да се обои, да се отпечати. ​​Карактеристиката на оваа торба за подароци е исто така и слика од цртан филм, заптивката е виткана, заптивката е брановидна,...
топла продажба торба за хартија за облека за купување едноставен стил

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

топла продажба торба за хартија за облека за купување едноставен стил Оваа хартиена кеса се користи за шопинг, надворешна употреба сјајно ламинирање, па допрете ја многу мазно, логото е црна боја на печатење, а рачката многу долго, можете да го...
Лого хартија торба за промоција на подарок за купување на нарачка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Лого хартија торба за промоција на подарок за купување на нарачка Хартија за промоција на хартија , хартиена кеса за пакување подароци, пакување производи со свој дизајн....
Подароци за подароци за шопинг хартиени кеси со панделка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Подароци за подароци за купување хартиени кеси со лента Платно хартиена кеса , хартиена кеса за пакување со подароци, пакување производи со свој...
Најжешките кесички за подароци со рачки со ленти

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Најжешка вреќа за хартија со ленти со ленти Подарок за хартиена кеса, хартиена кеса за пакување со подароци, пакување производи со свој...
Исклучителна торба за подароци со хартија со лента за ленти

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Исклучителна торба за подароци со хартија со рачка од лента Луксузна торба за подароци со хартија , отпечатена со свој дизајн и лого. Исклучителна вреќа за хартија , хартиена кеса со лента со ленти може да ги направи вашите производи да изгледаат...
Луксузна кеса за подароци со хартија со пластична рачка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Луксузна кеса за подароци со хартија со пластична рачка Луксузна торба за подароци со хартија , отпечатена со свој дизајн и лого. Торба со модни хартија, може да ги направи вашите производи да изгледаат луксузно. Хартија . Торба со силна пластична...
Луксузни вреќи за венчавки со амбалажа со лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Луксузна торба за свадба со хартија со пакување со лого Луксузна торба за свадба хартија , хартиена кеса за пакување со подароци, пакување производи со свој дизајн. Луксузна свадба торба , висококвалитетна крафт хартија,...
Торба за пакување со луксузна мат хартија со рачка

Единечната цена: USD 0.56 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.56 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Торба за пакување со луксузна мат хартија со рачка Класична торба за зглоб со различни бои и дезени, која може да се печати во единечни или повеќе бои. Делот од рачката е густ јаже, кој е силен и не е лесно да се пробие. Може да се користи како...
симпатична торба за подароци од зајаци за деца или девојчиња

Единечната цена: USD 1.2 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 1.2 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

симпатична торба за подароци од зајаци за деца или девојчиња Многу слатка торба за подароци од зајаче, оваа торба за подароци се прави со рака. Печатени со дизајн на зајак, со жица за лесен носење, голем капацитет, можат да се склопат без да...
Цртан филм, рачно насликана облак тоте торба торба

Единечната цена: USD 1.2 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 1.2 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Цртан филм, рачно насликана облак тоте торба торба Многу убава рачна торба за подароци, погодна за деца, погоре може да биде обоена. Оваа торба за подароци содржи цртана слика, со преклопен заптивка, облак како печат, плоштад исечен во средина за...
Цртан филм рачно насликан торба со хартија за црна боја

Единечната цена: USD 0.8 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.8 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Цртан филм рачно насликан торба со хартија за црна боја Многу убава преносен појас за подароци, преку инспирација на детски дизајн на сликарство надвор од торба, преку техниката на рачно цртање поблизу до децата, што се користи за да ги држат...
обичај за печатење во хартија торба за хартија во боја со договорен стил

Единечната цена: USD 0.8 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.8 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

обичај за печатење во хартија торба за хартија во боја со договорен стил Преносна хартиена торба со едноставен стил, може да се прилагоди печатено текст и лого, користено за одржување на мали подароци, чорапи, долна облека, козметика и така натаму....
обичај печатена тивко елегантна хартиена кеса

Единечната цена: USD 0.8 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.8 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

обичај печатена тивко елегантна хартиена кеса Денес е нов ден на целосната хартиена кеса, стилот на оваа хартиена кеса е многу тивко елегантна, цврста серија во боја, употреба на засечено сечење, печатен текст однадвор, отворот што се користи...
Торба за подароци со темни едноставен стил

Единечната цена: USD 1.2 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 1.2 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Торба за подароци со темни едноставен стил Многу текстурирана кеса за подароци, овој производ е вреќа за виткање хартија, со низа за лесна носење, лак како украс, има три бои: црвена, сина, кафеава.Овој производ може да се користи за одржување на...
Елегантен подарок цветна кеса со изопачена рачка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Елегантен подарок цветна кеса со изопачена рачка Многу напредна и специјална преносна торба за подароци. Постојат неколку такви дизајни на пазарот. Не е лесно да се деформира како другите продавници. Овој употребува специјални материјали за да може...
Други производи

Кина Торба за хартија за хартија Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убава торба за подароци од хартија за вас. Нашите торби за подароци со хартија со висок квалитет се исклучително пакување за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Сите информации за нашите торби за подароци од хартија, добредојдени се да не контактирате во секое време.


Paper Gift BagPaper Gift BagТопла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи