Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиПликПлик на крафт хартија
Product Categories

Плик на крафт хартија (Total 25 Products)

Категории на производи од Плик на крафт хартија , ние сме специјализирани производители од Кина, Плик на крафт хартија , Плик со хартија од Браун Крафт добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Плик со хартија од бел крафт R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Гледајте ги ковертите за хартија за пакување со мали ленти

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Гледајте ги ковертите за хартија за пакување со мали ленти Мал плик со хартија изработен од силно кафеав крафт хартија за пакување на ленти за часовници и пошта; Гледајте хартиен пакет со хартија за пакување, прилагодено печатење на црно лого;...
Божиќно пакување бонбони Кутија за подароци од крафт крафт

Единечната цена: USD 0.35 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.35 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски брановидни картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Божиќно пакување бонбони Кутија за подароци од крафт крафт Бонбони крафт Кутија за подароци изработена од кафеава крафт хартија што може да се рециклира со убав лак за лента за подарок; Кутијата за бонбони со убава лента заклучена едноставна кутија...
Обично крафт-хартија за пакување парички / семе / копче

Единечната цена: USD 0.5 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.5 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Обично крафт-хартија за пакување парички / семе / копче Малиот крафт-плик е печатење на свилен екран со лого од сребрена фолија или информации за упатствата, материјалот од крафт-коверт е 250gsm кафеав крафт хартија, иста хартија за вметнување...
ХОТ Прилагодено изработено печатење на џеб со ЦД

Единечната цена: USD 0.8 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.8 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

ХОТ Прилагодено изработено печатење на џеб со ЦД Едно парче тип може да се отвори торба за ЦД со пликови, специјален дизајн, црвена претставува среќа, во Кина може да се користи и како подарок црвени коверти, облик на квадрат и правоаголни, може да...
кафеав коверт хартиен плик со копче за затворање

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Браун плик со големина А4 со копче за затворање На коверти на крафт хартија е изработена од крафт хартија, има различна дебелина од 100гсм-450гсм. кафеави коверти на крафт може да бидат сопствени лого, боја и големина. Нормално стандард на нашиот...
Црна коверт со честитки за хартија за пакување со прилагодена коверт

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Црна коверт со честитки за хартија за пакување со прилагодена коверт Плик со црна хартија изработена од луксузна црна хартија за картички за подароци или фото пакување и пошта; Плик со црна честитка без лого; Амбалажата за прилагодено плик може да...
Плик со црна крафт хартија со сопствено лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Браун плик со големина А4 со копче за затворање Црна крафт коверт е направен од крафт хартија, постојат различни дебелина од 100gsm-450gsm. Б л ack плик крафт хартија може да биде прилагодено лого, боја и големина. Нормално стандарден на нашиот црн...
Плик на крафт хартија со затворање на лента

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Плик на крафт хартија со затворање на лента Пликот со затворање на лента е изработена од крафт хартија, има различна дебелина од 100гсм-450гсм. Хартија коверт со панделка може да биде сопствено лого, боја и големина. Нормално стандарден на нашиот...
Пакувања со прилагодена крафт-коверта и благодарам картички Пликови

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Пакувања со прилагодена крафт-коверта и благодарам картички Пликови Направени изработени благодарни картички со плик; Плик со кафеава крафт хартија околу дебелина од 180-250 gsm, кои имаат специјално затворање на облик на пеперутка; Цената на пликот...
Прилагодено црвен плик со копче на срцето за картичка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодено црвен плик со копче на срцето за картичка Црвениот коверт за картичка е направен од крафт хартија, постојат различни дебелина од 100gsm-450gsm. Пликот со срцев задник може да биде сопствено лого, боја и големина. Нормално стандард на...
Прилагодено плик со крафт хартија A4 A5 A6, крафт хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодено плик со крафт хартија A4 A5 A6, крафт хартија Крафт хартија коверт за CD е направен од крафт хартија, постојат различни дебелина од 100gsm-450gsm. Пликот со кафеава хартија може да биде сопствено лого, боја и големина. Нормално...
Плик со хартија со различна боја со лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Плик со хартија со различна боја со лого Различен плик во боја е изработена од крафт хартија, има различна дебелина од 100гсм-450гсм. Розовиот плик со копче од пеперутка може да биде сопствено лого, боја и големина. Нормално стандард на нашиот...
Плик со крафт за кафеава хартија со големина А4

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Плик со крафт за кафеава хартија со големина А4 Плик кафеава хартија со големина A4 за CD е направен од крафт хартија, постојат различни дебелина од 100gsm-450gsm. Пликот за крафт А4 може да биде сопствено лого, боја и големина. Нормално стандардна...
Плик со прилагодена хартија за крафт хартија А5

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Плик со прилагодена хартија за крафт хартија А5 Обичај крафт коверт на хартија е направена од крафт хартија, постојат различни дебелина од 100gsm-450gsm. C ustom крафт плик плик хартија може да биде прилагодено лого, боја и големина. Нормално...
Пакувања со прилагодена кафеава хартија за пакување од Крафт Пликови

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Пакувања со прилагодена кафеава хартија за пакување од Крафт Пликови Завршна облога со логото за коверти за хартија за пакување со картички за подароци; Цврста хартија од плик со кафеава хартија за дебелина од 180 gsm.Kraft хартија за пакување во...
крафт хартија со плитки за ЦД-то

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

крафт хартија со плитки за ЦД-то Ковертот со копчето е направен од крафт хартија, постојат различни дебелина од 100gsm-450gsm. Е пакет со жица на копчето може да биде сопствено лого, боја и големина. Нормално стандард на нашиот хартиен плик со жица...
Плик со хартија со големина А5 со низа на копчиња

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Плик со хартија со големина А5 со низа на копчиња Обвивката на големина A5 е направен од крафт хартија, постојат различни дебелина од 100gsm-450gsm. Плик со големина А5 со копче може да биде сопствено лого, боја и големина. Нормално стандард на...
Рефус прилагодена хартиена коверт хартија со панделка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Рефус прилагодена хартиена коверт хартија со панделка Плик на крафт хартија, крафт хартија со добра оценка со високо квалитетно печатење, тешко разбивање Крафт Плик со панделка, добар дизајн со панделка, луксузен и симпатичен. Плик со крафт хартија,...
Плик со крафт хартија близок за документи

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Плик со крафт хартија близок за документи Торба со пликови од крафт хартија изработена од кафеава крафт хартија и жица на очните капаци близу ; Низата на Пликот блиску до пакување и испорака на деловни документи . Плик на крафт хартија прифатлива...
Браун плик со големина А4 со копче за затворање

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Браун плик со големина А4 со копче за затворање Ковертот со копче затворање е направена од крафт хартија, постојат различни дебелина од 100gsm-450gsm. Плик со кафеава боја А4 може да биде сопствено лого, боја и големина. Нормално стандард на нашиот...
Браун плик крафт со жица и копче

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Браун плик крафт со жица и копче Ковертот на кафеавиот крафт е отпечатен со лого, текст или инструкции за информации, материјалот на крафт ковертот е 250гсм кафеав крафт хартија, жицата и копчето се затворени. Се користи за документи, бизнис, ви...
Други производи

Кина Плик на крафт хартија Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата. На пример, можеме да направиме убав и луксузен крафт хартија плик. Како што се ковертот за хартија Крафт, ковертот за хартија од Браун Крафт, пликот за хартија од Крафт, листот, шарениот коверт за хартија, и др. Нашиот плик за хартија од крафт, со висок квалитет, е исклучително печатење за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви прашања на нашиот плик на крафт хартија, добредојдени се да не контактирате во секое време.kraft paper envelopekraft envelope

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи