Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиХартиена кесаТорба за хартија за купување
Product Categories

Торба за хартија за купување (Total 31 Products)

Категории на производи од Торба за хартија за купување , ние сме специјализирани производители од Кина, Торба за хартија за купување , Торба за купување шарена хартија добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Торба за купување на печатена хартија R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Прилагодено цвеќе за печатење торби за хартија

Единечната цена: USD 0.5 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.5 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

цвеќиња за печатење торби за хартија за купување Фенси обложена хартиена кеса со изопачени рачки за јаже. Печатењето на Beatufull цвеќе на торбата е привлечно. Широко се користи за пакување за шопинг. Liyang Paper Products Co., Ltd се наоѓа во...
Фенси обични хартиени кеси за шопинг со рачка од лента

Единечната цена: USD 0.5 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.5 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Фенси шопинг торба за хартија Фенси обложена хартиена кеса со свилени рачки. Прекрасно лого за печатење на торбата е привлечно. Широко се користи за пакување за шопинг. Liyang Paper Products Co., Ltd се наоѓа во градот Донггуан, со 20 години...
Торба за купување црна хартија со сребро лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Торба за купување црна хартија со сребро лого Торба за купување во црна хартија, отпечатена со свој дизајн и лого користено за подароци за свадба / пакување на накит. печатена торба за хартија, со високо квалитетно офсетско печатење во црна боја со...
Торба за хартија за купување на накит Крафт за накит

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Торба за хартија за купување на накит и прилагодено накит Многу едноставен дизајн на вреќа за хартија, со црно и свилено печатено бело лого испечатено на белата хартија од крафт, а рачката е, исто така, хартија извртена јаже, давајќи чувство на...
хартија торба торба за козметичка кеса за пакување на кожата

Единечната цена: USD 0.42 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.42 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

хартија торба за козметички кеси за пакување на кожата Овој подарок за хартија е многу луксузен, тој е отпечатен розова боја и бела шема, изгледа многу убаво, мислам дека девојките ќе го сакаат тоа. Можете да ставите кожа или козметика во торбата,...
Торба со облека со хартија од бела рачка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Торба со облека со хартија од бела рачка картонот е Брегот на Слоновата коска за печатење на логото и текстот на задната страна, тоа е главно металниот очник е посебен како обичен со малку изненаден, добро пакување ќе ја зголеми вредноста на...
Торба за црвена хартија со рачка од злато

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Торба за црвена хартија со рачка од злато Црвена торба за купување , отпечатена со свој дизајн и лого што се користи за подароци за свадба / пакување на накит. Торба за купување црвена хартија , со високо квалитетно офсетско печатење во црвена боја...
Шопинг подарок за пакување хартиена кеса со лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Шопинг подарок за пакување хартиена кеса со лого Купување торба за хартија за подароци, хартиена кеса за пакување со подароци, со отпечатено лого, полно со функцијата на вашата компанија. Хартиени кеси за пакување со лого, различна боја слободно се...
Печатена торба за торбирање со хартија со лента со луксузна стандардна големина

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Печатена торба за торбирање со хартија со лента со луксузна стандардна големина многу едноставен дизајн на хартиена кеса, бела торба со црвена боја и црна шема одговара на црната лента за грозје, целата кутија изгледа убаво, можете да ја користите...
Пантонска торба за хартија за купување пантони со рачки

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Чанти за пакување со хартија за пантони во боја Pantone со рачки Торба за хартија за купување, хартиена кеса со печатена лого, торба за пакување со висок квалитет. Прилагодена торба за хартија, прилагодена големина и боја, полна со вашиот стил....
Торба за хартија за купување со рачка за лента

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

торба за купување хартија со висок квалитет со рачка од лента Liyang Paper Products Co, Ltd, е основана во 1999 година, лоцирана во Донггуан,
Грејка облека со торби со хартија Луксузно црно лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Луксузно црно лого со торби со хартија за вообичаена облека Еколошки луксузна кеса со хартија со сопствено лого и дизајн печатење сива боја; Сивата хартиена кеса со луксузна ткаенина лепак внатре за пакување за облека за купување; Облека носи торба...
Прилагодено лого за печатење торба со хартија за подароци за купување

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Прилагодено лого за печатење торба со хартија за подароци за купување Иако оваа торба за купување изгледа многу едноставна, но има многу детали, Целата торба е изработена од чисто бело, со едноставно црно лого во средина, а црната се користи околу...
внатре во печатена торба со хартија со лого за фолија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Внатре во печатена вреќа со хартија со лого за фолија занаетчијата од хартиена кеса е многу едноставна, дното на лепак начин има различно за да се избегне доаѓање на занемарување, ова е лепак на плик на основа, големината е средна, само лентата е...
Торба за купување хартија за подароци со рачка за злато

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Торба за купување хартија за подароци со рачка за злато Кинески црвено за печатење торбичка за хартија изгледа многу радосно, секој традиционален фестивал на кинески треба црвено да го разубави, па ова е радосна торба за подароци од хартија, црвена...
Луксузна вреќа за хартија од црвена фолија со рачка за ленти

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Луксузна вреќа за хартија со црвена фолија со рачка за Grosgrain Луксузната вреќа со хартија за црвена фолија со Grosgrain рачка за шопинг, материјал од хартиена кеса е 190gsm, надвор е мат ламиниране со печатена боја. внатре чувајте бела хартија....
Кесичка хартиена црвена фолија со рачка за грамос

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Торба со хартиени црвени фолија со рачка за грозје за купување Црвената хартија кесичка хартија со рачка за грозје за купување се користи за облека, подароци и слично, материјал од хартиена кеса е 200гсм, надвор е отпечатена Црвена боја. внатре...
Луксузна голема / средна / мала хартиена торба за хартија со лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Луксузна голема / средна / мала хартиена торба за хартија со лого Големата / средна / мала хартиена торба за хартија се користи за облека, подароци и слично, материјал од хартиена кеса е 200гсм бела уметничка хартија, надвор е бела и црна боја...
Торба за шопинг хартија од Бела занает со памучно јаже

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Торба за шопинг хартија од Бела занает со памучно јаже Торбата за купување на занаетчиска хартија се користи за облека, подароци итн., Материјал од хартиена кеса е 200гсм бела крафт хартија, надвор е полна боја отпечатена со 38 см должина на јаже....
Печатење торба со облека со хартија со специјален стил

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Печатење торба со облека со хартија со специјален стил Печатење торби со облека со хартија за специјален стил е малку посебна форма, се користи за облека, чевли, подароци и производи, ќе изгледате убав производ од торба, сите како пакет убава торба...
Прилагодено печатење торби за торби за хартија за хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодено печатење торби за торби за хартија за хартија Торбата за хартија за хартија се користи за облека, чевли, подароци и други производи, материјал е 175 грама крафт хартија, печатено издание од CMYK, Лента е со ширина од 1,5CM од црна лента,...
Други производи

Кина Торба за хартија за купување Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убаво кеси за купување хартија за вас. Нашите торби за хартија со висок квалитет се исклучително пакување за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви информации за нашите хартиени кеси за купување, добредојде да контактирате со нас во секое време.


523647

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи