Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиКутија за подароциЧајна кутија
Product Categories

Чајна кутија (Total 18 Products)

Категории на производи од Чајна кутија , ние сме специјализирани производители од Кина, Чајна кутија , Кутија за пакување чај добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Кутија за чај од хартија R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Прилагодено кутија за подароци за складирање со сјајно чај за печатење

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодено кутија за подароци за складирање со сјајно чај за печатење 350gsm обложена кутија за чај со хартија со печатење на логото. Кутија за складирање со ѓубриво со хартија со квадратна форма. Топла продажба фенси дизајн чај кутија за подароци...
Кутија за пакување со чајни торби со блиска жица

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за пакување со чајни торби со блиска жица Кутија за пакување со чајни торби изработени од кафеава крафт хартија или обложена хартија што е 250-500 gsm хартиен материјал за пакување со чај ; Чајната кутија едноставна стил на кутија , но жицата...
Црна боја со висококвалитетни свеќи со вметнување

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Црна боја со висококвалитетни свеќи со вметнување Оваа висококвалитетна кутија за свеќи е посебна капака и основна кутија , исто така именувана во две парчиња кутија. Има вметнато картонска хартиена вметнете до дното на кутијата, добро е да ја...
Кутија за пакување со црвен цврст пијалок и чај

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Р ед цврсти пијалок и чај пакување кутија Оваа црвена кутија не само што има слабо образец на неа, туку може да биде и печат со злато. Во внатрешноста на кутијата има внатрешни CARDS за да се држат цврсти пијалоци или лименки од чај. Се разбира,...
Пакување со кутија за накит од пурпурна боја

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Пакување со кутија за накит од пурпурна боја Оваа кутија за накит за подароци е картонска кутија, форма на книга, со затворање на магнет, шарм виолетова боја. Тоа е средна големина за пакување на кутии со накит за подароци . Внатре ќе биде...
Евтини кутии за пакување хартија за зелен чај

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Евтини кутии за пакување хартија за зелен чај Кутија за пакување од зелен чај направен од ефтина обложена хартија 300gsm со CMYK целосно печатење во боја. Структурата на кутијата е кутија со двојно знаме; машко заклучување на долниот дел, автоматско...
Кутија со чај од картонски подарок со добар квалитет

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија со чај од картонски подарок со добар квалитет Кутија за чај со подароци со добар квалитет е бела хартија во боја за позадина, изработена е од 1,5 мм постигнат картон, прилагодено лого за печатење во бела боја, сè изгледа совршено! сè е...
Кутија за пакување од чај од Крафт хартија со ракав

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за пакување од чај од Крафт хартија со ракав Пакување со чајна кутија изработена од 250-350gsm кафеава крафт хартија и ракав од бела хартија со CMYK офсет за печатење во боја ; Чајната кутија со дизајн на ракави изгледа елегантно и нежно ....
Преклопна црна чајна кутија за испорака

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Преклопна црна чајна кутија за испорака Преклопувачка црна чајна кутија изработена од брановидна хартија од крафт, која е силна материјална костум за испорака ; Чајот од чајната кутија со рамно пакување со дизајн на парче што може да се преклопи,...
Прилагодена кутија за чај со тркалезна цевка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Прилагодена кутија за чај со тркалезна цевка Кутијата чајна кутија со обична тркала е бела боја, позадина за уметност, изработена е од 1,5 мм постигната картонска боја, сино лого со печатена боја со бела боја, Сè изгледа совршено! сè е прилагодено...
Кутија за подароци со чај од црна хартија со капак

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за подароци со чај од црна хартија со капак Кутија од чај од црна хартија, изработена од мат црна хартија и дебелина од грамборд, дебелина од 2 мм, за пакување со чај ; Кутија за подароци од чај со дизајн на капакот за чај со торбичка за чај...
Луксузен картонски кутија за поставување магнетски чај

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Луксузна картонска магнетна кутија за чај Hardmade картонска кутија со вметнете хартија да се одржи чај шише; Картон магнетни кутија направена од обложени бела хартија и greyboard 2mm дебелина за чај пакување; Магнетни чај картонска кутија луксузни...
Чај кутија црвена со капа и јасен прозорец

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Чај кутија розова со капа и јасен прозорец Чај од чајна црвена боја изработена од розова фенси текстура со хартија и дебелина на сивата плоча 2мм дебелина за чајно пакување ; Кутија за чај со јасен ПВЦ прозорец на врвот за прикажување на пакување со...
Кутија за подароци од ѓубре од Крафт-хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за подароци од ѓубре од Крафт-хартија Тркалезна кутија со крафт хартија изработена од кафеава крафт хартија и сива плоча за пакување со чај; Boxешка кутија за облик на цевка во форма на капакот на лактот и основата; Тркалезна чајна кутија...
Кутија за чајна хартија Крафт со рачка за лемење

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за чајна хартија Крафт со рачка за лемење Кутијата со чај со рачка за намалување и дизајн на прозорец од ПВЦ, што може да биде рамно пакување за испраќање и да заштеди цена за испорака. Кутија за чај од крафт хартија изработена од кафеава...
Актуелно пакување во кутија со чај хартија за пакување

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Актуелно пакување во кутија со чај хартија за пакување Цврста картонска кутија , кутија за чајна хартија со печатење со лого на вашата компанија Луксузна чајна кутија направена во стилови на кутии во облик на книги со затворање на магнети за...
Прилагодена кутија за подароци со пакување со чајна цевка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодена кутија за подароци со пакување со чајна цевка Хартија за чај со хартија со печатење CMYK за пакување со подароци Единствена чајна кутија за пакување во луксузни стилови на тркалезна кутија за пакување со чај Добредојдовте обичај...
Кутија за подароци од пакување со чајна кружна картонска цевка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Кутија за подароци од пакување со чајна кружна картонска цевка Чај од картонска кутија со печатење CMYK за пакување со подароци Единствена кутија за пакување чај во луксузни стилови на тркалезна кутија за пакување со чај Добредојдовте обичај...
Други производи

Кина Чајна кутија Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни полиња на индустријата.На пример, можеме да направиме убави и луксузни кутии за чај за чај пакување.Како што е кутијата за виткање, книга како кутија, картонска кутија со капак, фиока, кутија за фиоки, итн. Нашите чајни кутии со висок квалитет се исклучително пакување за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви прашања во врска со нашите чајни кутии, добредојде да контактирате со нас во секое време.


tea boxround tea boxtea box folding

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи