Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиКнигаПечатење книги
Product Categories

Печатење книги (Total 10 Products)

Категории на производи од Печатење книги , ние сме специјализирани производители од Кина, Печатење книги , Печатење на книги од уметност добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Печатење книги со тврд покрив R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Шарено печатење на книги со Softcover за деца

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Шарено картонско печатење книги за деца Шарено печатење на книги, целосно печатење во боја со висок квалитет, чиста и лесна за читање. Печатење книги за деца, книга за деца. Еколошки материјал. Печатење книги со Softcover, ефтина цена со висок...
СТП-датотека за канцелариски тетратки со маркирање во лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

СТП-датотека за канцелариски тетратки со маркирање во лого Печатење PU-лаптоп, PU-капак со злато блокирачко печатење. Тетратка за ПУ-датотеки, тетратка за состаноци, полна со функција во компанијата. ПУ канцеларија тетратка, печатење во канцелариски...
ПУ Печатење книги со злато фолија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

ПУ Печатење книги со злато фолија ПУ-печатење книги, ПУ-капак со блокирање на злато, висок квалитет и луксуз. Прилагодено печатење книги, внатре во добра хартија за офсет, тешко расипување, издржливо. Покривната книга на ПУ, различна големина и...
Нарачано изработено Шарено печатење на книги за деца

Бренд: ЛАЈ

Пакување: според барањата на клиентите

Способност за снабдување: 30000 per month

Нарачано изработено Шарено печатење на книги за деца Нарачано изработено печатење книги, со добар квалитет и популарна количина деца. Деца Печатење со книги, лесно може да се научи преку книга со слики со висок квалитет. Шарени деца Печатење книги,...
Печатење на евтини деца за стрипови

Бренд: ЛАЈ

Пакување: според барањата на клиентите

Способност за снабдување: 30000 per month

Печатење на евтини деца за стрипови Печатење во стрипови, со добар квалитет и популарна количина деца. Деца печатење со книги, лесно може да се научи преку книга со слики со висок квалитет. Евтино печатење со стрипови, добра оценка со пријателски...
Евтино печатење книги во странство

Бренд: ЛАЈ

Пакување: според барањата на клиентите

Способност за снабдување: 30000 per month

Евтино печатење книги во странство Печатење книги во странство, со добар квалитет и популарна количина деца. Евтино печатење на книги со лесен софтвер, лесно за учење преку книга со слики со висок квалитет. Евтино печатење книги, добра оценка со...
Печатење книги за активност налепница на хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Печатење книги за активност налепница на хартија Печатење книги за налепници, кои користат уметнички хартија и целосна боја CMYK за налепница; Цената на книгата на лепенките се заснова на големината, материјалот, методот на врзување, дизајнот и...
Топло PU канцелариски лаптоп печатење со панделка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Топло PU канцелариски лаптоп печатење со панделка PU лаптоп за печатење, PU преносни тетратки со декорирани. прилагодена PU лаптоп, прилагодени страници и печатење во големина, високо квалитетна услуга за печатење и материјал. PU Cover Notebook, PU...
PU кожа обична тетратка со еластична лента, лента

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

PU кожна тетратка со еластична лента / панделка Прилагодена училишна тетратка, тетратка за ученик со висок квалитет. Тетратка за училиште, книга за вежби за ученици, Еколошки. Бележник со лента, и со панделка, изгледа луксузно и убаво, популарно од...
Деца печатење роман книга за приказни

Бренд: ЛАЈ

Пакување: според барањата на клиентите

Способност за снабдување: 30000 per month

Деца печатење роман книга за приказни Печатење со прирачник за тврди дела, со добар квалитет и популарна количина деца. Книга за деца со приказни, лесна за учење преку книга со слики со висок квалитет. Нова услуга за печатење, добра оценка со...
Други производи

Кина Печатење книги Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убаво и луксузно печатење на книги. како што се печатење книги, печатење книги од уметност, печатење книги од тврд покраин, итн. Нашите печатење книги со висок квалитет се исклучително печатење за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви информации за печатење на книги, добредојде да контактирате со нас во секое време.


book printingbook printing servicechildren book

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи