Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиХартиена кесаПечатена хартиена кеса
Product Categories

Печатена хартиена кеса (Total 24 Products)

Категории на производи од Печатена хартиена кеса , ние сме специјализирани производители од Кина, Хартиена кеса , Печатена хартиена кеса добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Торба за кафе со хартија R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Елегантна вреќа за подароци на хартија со лого за печат

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картони со брановидни плочи K = K или според специфичните барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Елегантна вреќа за подароци на хартија со лого за печат Хартиена подарочна кеса, хартиена кеса за пакување подароци, пакување на вашите производи. Елегантна хартиена чанта, елегантна боја со врело печат, фенси и луксуз. Печат Подарочна кеса, со...
Прилагодено дизајнирана печатена торба за хартија за купување

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодено дизајнирана печатена торба за хартија за купување Торба за хартија за купување прилагодено дизајнирање , хартиена кеса за пакување со подароци, пакување производи со свој...
Шарена торба за рекламирање хартија за облека со маици

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Шарена торба за рекламирање облека со маица Торба за рекламирање хартија е изработено од обложена хартија со дизајн на клиентот, можеме да направиме како големина, количина, материјал и боја на клиентите. Liyang Paper Products копродукции, Ltd,...
Прилагодете мали хартиени кеси со вашето печатено лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодете мали кеси за хартија со шопинг со печатено лого Мали кесички од хартија изработени од обложена уметничка хартија 150gsm-230gsm основа со големина на хартиена кеса; Хартија торбичка со свое лого УВ печатено за пакување и купување на...
сопствена печатена торба за подароци за пакување за промоција на хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодена печатена торба за подароци за пакување за промоција на хартија црвените хартиени кеси се изработени од 190gsm уметничка хартија, тоа е златна рачка за пресврт, Според барањето, логото е „Good Fortune and Abundant Profit“ според во...
Црна маркизна торбичка со лого со лента

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Црна маркизна торбичка со лого со лента Црната маркирана хартиена кеса се користи за облека, подароци итн., Материјал од хартиена кеса е 200гсм, надворешно е печатена во црна боја. 1,5 мм ширина на црна торба. ако сте заинтересирани во вреќи со црна...
Печатена услуга торба со подароци од хартија за темни рачно

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Печатена услуга торба со подароци од хартија за темни рачно Темно розова хартиена кеса е изработена од обложена хартија со дизајн на клиентот, торба за подароци од хартија со обоени може да биде сопствено лого, боја и големина. Постојат многу видови...
Прилагодено лого хартија за подароци за подароци за бебе свилена лента за свила

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодено лого за хартија хартија за подароци со рачка од свилена лента Портокапа за хартија за подароци изработена од обложена уметничка хартија 150gsm-230gsm основа за големина на хартиена кеса за пакување за производи од бебе; Подарова хартиена...
Прилагодено печатено кеси со хартија за подароци од врата

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодено печатено кеси со хартија за подароци од врата Customари за подароци со прилагодена хартија изработени од обложена уметничка хартија 150gsm-250gsm основа во димензија на хартиена кеса; Порта за хартија за поклони за врата целосен дизајн...
Директна продажба рачна изработена кеса за хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Директна продажба рачна изработена кеса за хартија Торба за облека, хартиена кеса за облека, прилагодено печатено лого и дизајн. Рачна изработена кеса за хартија, висококвалитетна хартиена кеса со различна големина. Убава торба за хартија, хартиена...
Црна мала хартиена кеса испечатена со лого за фолија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Црна мала хартиена кеса испечатена со лого за фолија Црната мала хартиена кеса со рачка се користи за облека, подароци и слично, материјал од хартиена кеса е црна картичка од 200гсм, надвор е црна боја отпечатена со 38 см должина на јаже. ако сте...
Прилагодена шарена розова хартиена кеса за печатење со рачка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодена шарена розова хартиена кеса за печатење со рачка Прилагодената шарена розова хартиена кеса за печатење се користи за облека, подароци и сл., Материјал од хартиена кеса е 200мсм бела уметничка хартија, надвор е црна боја отпечатена со 38...
Печатени логото со хартија со бруто-лента

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Печатени логото со хартија со бруто-лента Гусетата хартиена кеса е поголема од вообичаена хартиена кеса, има различен голем простор за пакување различни производи внатре, а дизајнот е исто така многу убав, сите како различна кесичка за хартија, исто...
Лого со прилагодено печатено подарок за торби за хартија за хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Лого со прилагодено печатено подарок за торби за хартија за хартија Лого за хартиена кеса, хартиена кеса за пакување со подароци, пакување на производи со свој...
Нарачана вреќа за пакување со хартија од црна боја

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Нарачана вреќа за пакување со хартија од црна боја Торба за пакување од црна хартија, отпечатена со свој дизајн и лого користено за подароци за свадба / пакување на накит. Црна печатена хартиена кеса, со високо квалитетно офсетско печатење во црна...
Сјајна розова торба за пакување со подароци со хартија за печатење

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Сјајна розова торба за пакување со подароци со хартија за печатење Торба за пакување на подароци , отпечатена со свој дизајн и лого што се користи за пакување на подароци / накит. Сјајна хартиена кеса , со високо квалитетно офсетско печатење во...
Луксузни и висококвалитетни печатени кеси за хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Луксузни и висококвалитетни печатени кеси за хартија Печатени хартиени кеси со висок квалитет , хартиена кеса за пакување со подароци, пакување на производи со свој дизајн. Висококвалитетни торби за хартија , висококвалитетна крафт хартија, со...
Прилагодена торба за хартија со печатење со лого за пакување

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодена торба за хартија со печатење со лого за пакување Прилагодена вреќа за хартија, хартиена кеса за пакување со подароци, пакување производи со свој дизајн. Прилагодена торба за хартија Со печатење по лого ,...
Купување квалитетна торба за хартија за печатење во боја

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Купување квалитетна торба за хартија за печатење во боја Шопинг хартиена кеса , хартиена кеса за пакување со подароци, пакување производи со свој дизајн. Торба за хартија за квалитетно купување , висококвалитетна крафт хартија,...
Промотивно лого за печатење, отпечатено ефтина торба за хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Промотивно лого за печатење, отпечатено ефтина торба за хартија Евтина хартиена кеса , отпечатено со свој дизајн и лого користено за подароци за свадба / пакување на накит. Прилагодена вреќа со хартија за лого , со високо квалитетно офсетско...
Торба со цвеќиња со бела хартија со рачка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Торба со цвеќиња со бела хартија со рачка Цветна хартиена кеса направена од обложена уметничка хартија 190gsm-250gsm база со големина на Бела хартија кеса; Дизајн на торба за подароци од Бела книга за пакување на цвеќе и шопинг; Торба со бела...
Други производи

Кина Печатена хартиена кеса Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни полиња на индустријата.На пример, можеме да направиме убави и луксузни хартиени кеси за вас Нашите вреќи за хартија со висок квалитет се исклучително пакување за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви прашања на нашите хартиени кеси, добредојде да контактирате со нас во секое време.


paper bag

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи