Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиХартија картичкаОзнака за хартија
Product Categories

Ознака за хартија (Total 33 Products)

Категории на производи од Ознака за хартија , ние сме специјализирани производители од Кина, Ознака за хартија , Печатење со хартиена ознака добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Хартија со хартија R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Прилагодена закачалка за хартија за производи со сопствено лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодена закачалка за хартија за производи со сопствено лого Hangtag производот хартија е направен од бели картички, фанцијални картички и црни картички и др со дизајн на клиентот. Прилагодена закачалка за хартија може да биде сопствено лого,...
Ознака со хартија за хартија за закачки за црна боја

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Ознака со хартија за хартија за закачки за црна боја Hangtag за тип на хартија е изработена од уметничка хартија или крафт хартија со дизајн на клиентот. Облека за хартија за хартија може да биде сопствено лого, боја и големина. Оваа ознака за...
Ознака со етикета за облека со торба со логото

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Ознака со етикета за облека со торба со логото Телефонска ознака за хартија со висок квалитет со црна картичка со grommet. Ознаката за висење е луксузна отпечатена со UV лого. Тоа ќе ги направи вашите производи многу убави и елегантни. Тоа е добра...
Рециклирана етикета за облека виси ознака за фармерки

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Рециклирана етикета за облека виси ознака за фармерки Премиум материјал за хартија и ознака за печатена хартија. Може да се користи за фармерки, кошули, јакни, џемпери, чевли, чорапи и други индустрии. Можеме да направиме фолија со фолија, emboss,...
Рециклирана хартија со повлечена облека со закачена ознака

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Рециклирана хартија со повлечена облека со закачена ознака Црното преклопено обележување е обележано со злато лого, можно е прилагодено печатење со логото на вашиот бренд. Материјалот и мастилото што ги користевме е рециклирано и еколошки. Широко се...
Персонална етикета за хартија за кошула Означете ја ознаката

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Персонална етикета за хартија за кошула Означете ја ознаката Материјал за ознаката за облека е C1S или C2S обложена уметничка хартија, можно е печатење на едната или од двете страни. Материјалот и мастилото што ги користевме е рециклирано и...
Прилагодено отпечатено овална чевли обележана ознака со лента

Единечната цена: USD 0.23 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.23 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодено отпечатено овална чевли обележана ознака со лента Обликот на ознаката за висина може да се прилагоди отпечатен според барањата на клиентите. Може да биде квадрат, триаголник, многуаголник, ознака за закачување со хартија итн....
Печатена етикета за маица со хартија за маици

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Печатена етикета за маица со хартија за маици Еколошко црно печатење со ознака со знак UV со лого за хартија. Мазна површина со мат ламиниране и лого за прилагодено печатење. ОЕМ нарачката е добредојдена. Ние нудиме фабрика цена и тоа е многу...
Обично рециклирана низа хартија виси обележана за обетки

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Обично рециклирана низа хартија виси обележана за обетки Топла продажба сопствена ознака за хартија со низа. Тоа е мала ознака за накит, обетки, ѓердан, нараквица и така натаму. Сјајна или матна површина е прифатлива. Можно е лого за прилагодено...
Ознаки означени со високо квалитетна прилагодена облека за хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Ознаки означени со високо квалитетна прилагодена облека за хартија Облека со хартија виси ознаки со дупка, прилагодена големина и дизајн, полна со вашата функција. Фенси печатење ознаки со обетки, облеката виси ознака со дупка, специјален дизајн,...
Хартија за облека висат олеснувачка ознака за втиснување со жица

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Хартија за облека висат олеснувачка ознака за втиснување со жица Оваа етикета за облека усвојува врежан дизајн, можете да ја прилагодите врежаната шема што ја сакате, дизајнот на лакирање, исто така, може да се промени според вашите потреби, има...
Плитка залишајте ја облеката во форма на плик со пластично парче

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Плитка залишајте ја облеката во форма на плик со пластично парче ознаката на пликот е изработена од 250gsm уметничка хартија, тоа е облик на плик hangtag за пакување на копче за облека, прилагодено изработено лого и боја на вашата компанија, според...
Печатена етикета за моден крафт хартија за облека

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Печатена етикета за моден крафт хартија за облека Тагови: хартија Крафт, високо квалитетен хартиен материјал со добар дизајн, изгледа луксузно и фенси. Прилагодена ознака за хартија, со прилагодено печатено лого и големина, сторете го она што ви...
Хартија обесен таг со низа за ан

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Хартијална прилагодена хартија со низа за ан Ознака хартија за закачување хартија, добра оценка за хартија со високо квалитетно печатење, стане неверојатна ознака за висат. Ознака за хартија Hangан Виси, закачете ја ознаката за eanин со свое лого,...
Хартија со висок квалитет на фармерки висат ознака

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Хартија со висок квалитет на фармерки висат ознака Фармер хартија виси ознака направена од крем-боја фенси хартија со дебелина на хартија 350 gsm-800gsm според големината на Jeans Tag и вашиот претпочитаат; Овој вид на квалитетни фармерки означете...
Нов дизајн ознака со ознака за луксузна облека за хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Нов дизајн ознака со ознака за луксузна облека за хартија Луксузна облека Означи бела боја позадина со сопствен дизајн и розово злато печат; Етикета и ознака направени од дебела хартија 250gsm-1200gsm база на она што го сакате; Специјална форма на...
Ознаки означуваат висококвалитетна облека за хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Ознаки означуваат висококвалитетна облека за хартија Облека виси ознаки со дупка, прилагодена големина и дизајн, полна со вашата функција. Печатење ознаки со хартија висат, облеката виси ознака со дупка, специјален дизајн, никогаш не од og стил....
Висококвалитетна ознака за закачена хартија за облека

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Висококвалитетна ознака за закачена хартија за облека Висококвалитетна ознака за виси со дупка, прилагодена големина и дизајн, полна со вашата функција. Висококвалитетно печатење на ознаки со хартија, облека висат со дупка, посебен дизајн, никогаш...
Прилагодена ознака за висина за облека со висок квалитет

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Прилагодена ознака за висина за облека со висок квалитет Прилагодена ознака за облека со дупка, прилагодена големина и дизајн, полна со вашата функција. Фенси печатење ознаки со обетки, облеката виси ознака со дупка, специјален дизајн, никогаш не од...
Ознаки означуваат со рекламна облека за облека

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Ознаки означуваат со рекламна облека за облека Промотивни ознаки за хартија со дупка, прилагодена големина и дизајн, полни со вашата функција. Облека виси ознаки печатење, облека виси ознака со дупка, специјален дизајн, никогаш не og стил. Хартија...
Популарна ознака за обетки од хартија со прилагодена ѓердана

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Популарна ознака за обетки од хартија со прилагодена ѓердана Популарна обетка обетка со дупка, прилагодена големина и дизајн, полна со вашата функција. Nердан хартија Печатење ознака, облеката виси ознака со дупка, специјален дизајн, никогаш не од...
Други производи

Кина Ознака за хартија Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убава и луксузна етикета за печатење. како висичка ознака, ознака за облека, ознака за подароци, ознака за инструкции, ознака за накит, итн. Нашата ознака за хартија со висок квалитет е исклучително печатење за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви прашања во врска со нашата ознака за хартија, добредојде да контактирате со нас во секое време.



paper tagjewelry tagclothes tag



Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи