Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиКутија за пакување хартијаКутија занаетчиска хартија
Product Categories

Кутија занаетчиска хартија (Total 14 Products)

Категории на производи од Кутија занаетчиска хартија , ние сме специјализирани производители од Кина, Кутија занаетчиска хартија , ПВЦ кутија за занаетчиска хартија добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Кутија за храна занаетчиска хартија R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Кутија за хартија за пакување со слушалки со прозорец

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Амбалажа за пакување крафт хартија со прозорец Кутија за пакување на слушалки, кутија за обратна кутија со прозорец, добар квалитет за пакување на слушалките. Слушалки за слушалки со прозорец, со прозорец можат да ги покажат производите добро....
Кутија за хартија од типот Крафт за пакување на производи

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Кутија за хартија од типот Крафт за пакување на производи Оваа кутија од типот крафт може да се користи за поштенска кутија, кутија за пакување за електронски. Лесно е виткање кутија занаетчиска хартија . Може да се испорачува во рамна форма....
Бела картонска кутија за подароци со злато запечатување лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Бела картонска кутија за подароци со злато запечатување лого за картичка Картон подарок кутија белата е направен од обложена хартија и картон хартија. Покривка и основата посебна кутија може да биде сопствено лого, боја и големина. Може да биде...
Преклопна кутија за пакување на хартија Крафт

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Преклопна кутија за пакување на хартија Крафт Кутија за хартија од Крафт, изгледа едноставна, но кул, со отпечатено лого Кутија за пакување со висок квалитет на хартија, направете ги вашите производи да привлечат поголемо внимание на клиентите...
Прилагодена кутија за подароци хартија картон за пакување

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Прилагодена кутија за подароци хартија картон за пакување Прилагодени подароци од кутии хартија картон за пакување, цена на готвење со висок квалитет Кутија за подароциКасен со отпечатено лого, полно со вашата компатибилна функција. Кутии за...
Кутија за кафеава хартија, крафт картон, магнетна капака

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за кафеава хартија, крафт картон, магнетна капака Кутија за хартија крафт кафеава хартија еко-пријателски материјал за хартија и 2мм тастатура што може да се склопува со дизајн на рамно пакување ; Магнетски капак на кутијата крафт без...
Кутија за подароци со преклопување со рамни рамки

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за подароци со преклопување со рамни рамки Преклопувачка кутија за хартија со преклопување, изработена од кафеава крафт хартија и 2мм матични плочи, кои можат да се склопуваат со дизајн на рамно пакување ; Природната кафеава боја на рамната...
Преклопена кутија за испорака на кафеава хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Пакет за ефтино брановидни брановидни хартиени пакувања Преклопната кутија за преклопување кафеава хартија е силно брановидна хартија, постигната е тежина од хартија од 500gsm кафеава крафт хартија, постигнат дизајн и лого со пополнет натпревар во...
Браун занает кутија за подароци со капак

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Браун занает кутија за подароци со капак Кутијата за подароци Браун занает е уметничка хартија во боја во позадина, Изработена е од 1,5 мм постигната картонска боја, прилагодено лого за печатење со кафеава боја, сè изгледа совршено! сè е прилагодено...
Пакување со прилагодено печатено лого Картонски кутии за прицврстување на картони

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Пакување со прилагодено печатено лого Картонски кутии за прицврстување на картони Кутија за фиоки на крафт изработена од кафеава крафт хартија и сива плоча која дебелина на хартиена табла 1,5-2,5мм според големината на кутијата за фиоки и вашите...
Кутии за хартија за фиоки со мали листови Крафт Браун

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутии за хартија за фиоки со мали листови Крафт Браун Кутии од карфт кафеава хартија изработени од кафеава занаетчиска хартија со дебелина на хартиена табла 300-500 gsm според големината на кутијата за фиоки и вашите претпочитаат; На Крафт хартија...
Прилагодено крафт хартија едно парче виткање кутија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Прилагодено крафт хартија едно парче виткање кутија Kraft Едно парче виткање кутија, лесна за склопување и пакување, добар избор за пакување на производи. Крафт кутија хартија, користете високо квалитетна крафт хартија, тешко разбиена и добра...
Евтино крафт едно парче виткање кутија за пакување

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Евтино крафт едно парче виткање кутија за пакување Крафт едно парче кутија, едно парче преклопување кутија за хартија за крафт, ефтина цена со добра оценка за пакување на производи. Кутија за пакување од едно парче, лесна за склопување, заштедете...
Добар занает картонска кутија со рачка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: според барањата на клиентите

Способност за снабдување: 30000 per month

Добар занает картонска кутија со рачка Кутија картонска кутија, користете високо квалитетна крафт хартија, не е лесно да се скрши. Кутија за хартија со рачка, источно за носење. Прилагодено кутија за крафт, со свој дизајн и лого печатено, исто така...
Други производи

Кина Кутија занаетчиска хартија Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убаво и луксузно занаетчиско кутија за хартија за амбалажа за производи.Како и занаетчиска кутија за хартија, ПВЦ занаетчиска кутија за хартија, кутија за храна за занаетчија за хартија, кутија за ручек во занаетчиска хартија, итн. Нашата кутија за занаетчиска хартија со висок квалитет е исклучително пакување за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Сите информации за нашата кутија занаетчиска хартија, добредојдени да не контактирате во секое време.


craft paper boxfolding craft paper boxkraft folding box

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи