Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиКутија за пакување хартијаСапун кутија
Product Categories

Сапун кутија (Total 12 Products)

Категории на производи од Сапун кутија , ние сме специјализирани производители од Кина, Сапун кутија , Сапун кутија пластика добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Сапун кутија хартија R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Поефтина кутија за пакување со сапун виткање со рачка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Поефтина кутија за пакување со сапун виткање со рачка Поевтина кутија за пакување со сапун изработена од уметничка хартија со рачка за намалување на маската, рачката е направена од хартија. Кутија за пакување со сапун со рачка може да биде сопствена...
Пакувања со сапуни и сјајни хартии во боја

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Пакувања со сапуни и сјајни хартии во боја Кутија за пакување со сапун изработена од рециклирачки 250-400гсм кафеав крафт хартија која хартија е многу силна ; Едноставна кутија со крафт хартија со двојно приклучок со структура со прилагодена целосна...
Прилагодени кутии за сапуни со пакувања со хартија од сапун

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Прилагодени кутии за сапуни со пакувања со хартија од сапун Кутија за пакување од хартија изработена од кафеава хартија за рециклирање што може да се рециклира 250-400 gsm која хартија е многу силна ; Автоматска структура за автоматска кутија на...
Декоративни сапуни CMYK кутија со отстранлива капака

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Декоративни сапуни CMYK кутија со отстранлива капака Прилагодена сапунска кутија, сапун кутија со лого и вашиот дизајн, ја покажуваат карактеристиката на вашата компанија. Сапун кутија со капак, картонска кутија со капак, лесно отворена и може добро...
Кутија за пакување со сапун во стилот перница со лак за лента

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за пакување со сапун во стилот перница со лак за лента Кутија за сапуница со перници изработена од рециклирачки 250-350 gsm кафеав крафт хартија која хартија е многу силна ; Едноставна форма на кутија перница перница кутија со лента лак во...
Кутија перница за перница од крафт за пакување со сапун

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија перница за перница од крафт за пакување со сапун Пакет сапун амбалажа кутија изработена од рециклирачки 250-350 gsm кафеав крафт хартија која хартија е многу силна ; Кутии со сапун за хартија од крафт, едноставна форма на перница од кутија со...
Кутија хартија од крафт за пакување од сапун

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија хартија од крафт за пакување од сапун Кутија за сапун од хартија направена од рециклирање 250-350gsm кафеава крафт хартија која хартија е многу силна ; Логото на сапунските кутии и дизајнирајте печатење во боја CMYK или PMS ; Пакување со...
Евтини кутии со сапун од хартија Крафт со печатени

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Евтини кутии со сапун од хартија Крафт со печатени Евтина сапунска кутија изработена од рециклирачки 250-400гсм кафеав крафт хартија која хартија е многу силна ; Кутии со сапун за хартија од крафт, едноставна кутија со двојно приклучок, со...
Испорака со кутија со сапун со хартија со преклопување

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Испорака со кутија со сапун со хартија со преклопување Преклопена кутија за сапун изработена од 250-500 gsm кафеава крафт хартија која е силна хартија костум за испорака на сапун ; Кутија за сапун со крафт хартија едноставна кутија едно парче со...
Пакување со сапун од кафеава крафт хартиена кутија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Пакување со сапун од кафеава крафт хартиена кутија Кутија за пакување со сапунска хартија изработена од кафеава крафт хартија или фенси хартија во боја, што е 250-500gsm хартиен материјал ; Сапун кутијата едноставна кутија стил , дизајн налепница...
Печатена картонска кутија за пакување со сапун со EVA пена

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Печатена картонска кутија за пакување со сапун Оваа кутија со сапуни за 3 сапуни, внатре е ЕВА пена за да ги држи, обложена ламинијација обложена, 2мм картон, лого е сребрена фолија печат. изгледот дизајн на сапун кутија е многу прекрасен! Liyang...
Популарна кутија за пакување хартија со сапун со капа

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Луксузна популарна кутија за пакување со сапун со капак Оваа кутија за пакување со сапун е направена во едноставен стил на кутии: капак и основна кутија, но изгледа луксузно со висококвалитетното печатење CMYK, можете да изберете и друга специјална...
Други производи

Кина Сапун кутија Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убави и луксузни кутии за сапун за сапун пакување.Како сапун кутија, сапун кутија пластика, сапун кутија хартија, сапун кутија бела, итн.Нашите сапуни со кутии со висок квалитет се исклучително пакување за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви прашања во врска со нашите сандачиња за сапуни, добредојде да контактирате со нас во секое време.


soap boxkraft soap boxpillow soap box

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи