Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиПапкаПапка за хартија
Product Categories

Папка за хартија (Total 11 Products)

Категории на производи од Папка за хартија , ние сме специјализирани производители од Кина, Папка за хартија , Печатење со папки со хартија добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Папка со датотеки за хартија R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Папка за презентација на прилагодена хартија A4 со џеб

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Папка за презентација на прилагодена хартија A4 со џеб Прилагодена папка за хартија, папка за хартија, папка за канцелариски досиеја, печатење со лого, полна со функција на компанијата. Папка за презентација на хартија, папка за пакет со датотеки,...
Папка со големина А4 со палета на арки со две дупки

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Папка со палета со големина А4 со две дупки Палета за архива со архива, направена од картонска хартија и ПВЦ, Оваа папка со рачка за лак со големина А4 има две ширина, 5,5 см или 7,5 см (2 „или 3“), папката со датотеки со две дупки може да биде...
Прилагодено џебно папче за хартија за датотека А4

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Прилагодено џебно папче за хартија за датотека А4 тоа е една џебна папка, надвор и во сите може да печати текст што сакаш, големината може да се прилагоди Папката е попозната како „лесна брза работа“ / „лепак брза работа“, која спаѓа во категоријата...
печатење на папката со прилагодена хартиена документација

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

печатење на папката со прилагодена хартиена документација тоа се папки за документи со нов стил, можете да ставите датотеки, документи внатре во A4 SIZES, Секоја боја што можеме да ја испечатиме, подобро е да се отпечати една страна за да заштедите...
Сјајно колоритно печатење на папки со хартија за документи

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Сјајно колоритно печатење на папки со хартија за документи Сјајната папка со хартија за документи се користи за спакувани документи, овој вид папка со документи е малку посебен бидејќи двете страни се лепак, исто така целосен дизајн на боја со...
Браун држач за брановидни брановидни датотеки

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Браун држач за брановидни брановидни датотеки Држач за кафена датотека, држач на датотека, прилагодена големина и печатење, полн со вашиот стил. Брановиден држач за датотеки, брановиден држач за датотеки со хартија, ефтин држач за датотеки....
а4 папка за канцелариски канцелариски канцелариски материјал

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Папка за датотеки со канцелариски материјал А4 Папката со датотеки за канцелариски материјал А4 е добра за канцеларија или конференција, 350gsm уметничка хартија е доволна за да се одржи неколку стотици трудови во големина А4, површината на папката...
Печатење на папката со прицврстувачи на лак со 2 прстени

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Печатење на папката со прицврстувачи на лак со 2 прстени Папката за врзување со 2 прстени е широк опсег, папката за врзување е погодна за употреба дома или во канцеларија, исто така вклучува и датотека со документи A4, D прстенести прстенести и...
Папка со една џебна хартија А4

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Папка со една џебна хартија А4 Папката со датотеки a4 е еден џеб само за децата да ја користат, многу е разликата, дизајнот е многу едноставен, материјалот е 350гсм уметничка хартија со сјајно ламиниране, внатре исто така е жолта боја во позадина,...
Папка со папки со хартија со преклопување со злато лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Папка со папки со хартија со преклопување со злато лого Папка со датотека со хартија , печатен држач за датотеки, прилагодена големина и печатење, полн со вашиот стил. Црна папка со...
Црна печатена папка со датотеки со хартија за документи A4

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Црна печатена папка со датотеки со хартија за документи A4 Папка со датотека со хартија , печатен држач за датотеки, прилагодена големина и печатење, полн со вашиот стил. Папка со датотеки со документи A4 , изработена во уметничка хартија 350gsm со...
Други производи

Кина Папка за хартија Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убава и луксузна папка со датотеки. како папка со датотеки, папка со хартиени датотеки, папка со џеб, итн. Нашата папка со висок квалитет е исклучително печатење за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви прашања во нашата папка, добредојде да контактирате со нас во секое време.


folderfile folderfolder with pocket

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи