Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиПапкаПапка за датотеки
Product Categories

Папка за датотеки (Total 20 Products)

Категории на производи од Папка за датотеки , ние сме специјализирани производители од Кина, Папка за датотеки , Папка за датотеки Pvc A4 добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Папка со датотеки со заклучување R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Папка со хартиена канцелариска хартија со џеб

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: К = Картонски картонски картонски плочи за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Папка со хартиена канцелариска хартија со џеб Папка со канцелариски датотеки, папка со датотеки за канцеларија, со печатено лого, полна со вашата одлика. Хартиена папка со џеб, два џеб со различна големина, една визит-карта за пакување, друга папка...
папка за рачна изработка на картонска хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

папка за рачна изработка на картонска хартија Папка со нов стил, папка со седум бои ! Површинска обработка без печатење, изгледа свежа и лесна, богата боја, како виножито, боја инсталирана класа на документи, обележана јасна, лесна за запомнување...
папка со мермерна шема и низа за шишиња

Единечната цена: USD 0.21 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.21 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

папка со мермерна шема и низа за шишиња Има нешто посебно во врска со овој џеб со папка за презентација на А4. Материјалот е многу мек и удобен за допир. По преклопувањето нема никаква трага. Површината е мермерна, со копчиња и низа како...
Сопственик на печатен картонски сопственик на документи

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Држач за печатено картонски прилагодено печатење Папката со картонски документи , изработена во сив картон, доволно цврста за да го држи документот папка со картонска датотека , папка со пакет хартија со печатење во лого на вашата компанија Сакате...
Лого за печатење на папката со датотеки со прилагодена канцеларија А4

Единечната цена: 0.23USD

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Лого за печатење на папката со датотеки со прилагодена канцеларија А4 Печатење папка за презентација на хартија со два џебови, надворешно печатено ламинирање на црна мат , логото се користи златна фолија, можете да го наречете како злато печат....
Висококвалитетна канцеларија со папки за презентација на лого

Единечната цена: 0.21USD

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Висококвалитетна канцеларија со папки за презентација на лого Текстурата на оваа папка за канцелариски материјали обезбедува многу добра површина, површината е отпечатена со црно мат ламиниране, логото се обработува со сребрена печат, внатре нема...
Прилагодени датотеки со лост на лак А4

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Прилагодени датотеки со лост на лак А4 тоа е топла лак датотека, затворањето има Arch прстен, и 3 прстени, 2 прстени итн., вкупната папка е цврста хартија направи многу луксуз, ако сте шеф, pls изберете ја за да ги поставите вашите документи,...
Папка за хартија UV A4 со слот за картички

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Прилагодена папка со хартија за документи UV A4 со слот за визит-картички Папката со документи за хартија е мат ламиниране надвор, внатре исто така е отпечатена црна боја, оваа точка е посебна од обичната папка , а надвор е целосна точка УВ над...
Кутија за складирање датотека со дебела хартија за табли

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Кутија за складирање датотека со дебела хартија за табли Папка за картон, папка со датотеки, прилагодена папка со датотеки со печатено лого, добро за пакување на канцелариски датотеки. Папка за канцелариски картони, канцелариска папка, датотека за...
Печатење во папка со подароци за пакување визит картичка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Печатење во папка со подароци за пакување визит картичка Папка за датотеки со визит-картички, папка со датотеки за пакување на визит-картички, со целосна боја отпечатена. Пакување со папка со датотеки, папка со датотеки со отпечатено лого, полна со...
А4 прилагодена печатена папка со датотеки со џебови

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

А4 прилагодена печатена папка со датотеки со џебови Папка за датотеки со подароци А4, папка со хартиени датотеки за канцеларија, со лого на компанијата, полна со функција за вашата компанија. Прилагодена печатена папка со датотеки, големина А4 со...
Цврста папка со пакет хартија за хартија за хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Цврста папка со пакет хартија за хартија за хартија Папката со датотеки со тврди тврди, изработена во сив картон, доволно цврста за да го држи документот папка со картонска датотека, папка со пакет хартија со печатење во лого на вашата компанија...
Папка за датотеки со хартија за канцеларија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Папка за датотеки со хартија за канцеларија Канцелариска папка хартија, папка со датотека за хартија, папка за канцелариски досиеја со печатено лого. Печатење папка со датотеки, папка со прилагодена големина и дизајн на папка, полна со функцијата на...
Носител на канцеларија со папки со датотеки А4 со лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Носител на канцеларија со папки со датотеки А4 со лого Папка за канцелариски досиеја, држач за канцелариски досиеја, со UV лого на место, полна со функција за компанијата. Папката за канцелариски датотеки А4, за датотеката со големина А4, со два...
Папка за презентација на документи A4 со еден џеб

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Папка за хартија за презентација на документи A4 со еден џеб папка за хартија за презентација на документи, добредојде на прилагодено печатење со лого и дизајн на вашата компанија Оваа папка за прикажување се користи за презентација на документ со...
папка со датотеки со држач за визит-картички

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Папка со датотеки со големина А4 со држач за визит-картички Оваа папка со датотеки со дизајн на носител на визит-картички е популарна за канцелариска употреба, можете само да ја ставите вашата датотека, туку и да ја ставите вашата визит-картичка...
Прилагодете папка со недокриена датотека со хартија со големина А4

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодете папка со недокриена датотека со хартија со големина А4 држач за хартија, не само што ја ограничува големината на А4, вие по обичај ја правите големината според вашите барања Што се однесува до материјалот, ние ја користиме некриената...
Нова папка со датотеки за прилагодена канцеларија за пристигнување

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Нова папка со датотеки за прилагодена канцеларија за пристигнување Папката со датотеки со прилагодена хартија, со отпечатено лого, ја покажуваат одликата на вашата компанија . Папка за канцелариски датотеки, папка за канцеларија, добар квалитет за...
Папка за датотеки со канцелариска хартија со џебно печатење

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Папка за датотеки со канцелариска хартија со џебно печатење Папка со датотека за хартија, сопственик на деловни датотеки, лесна за чување, никогаш не изгубена. Папка за канцелариски досиеја, со отпечатено лого на компанијата, полно со карактер на...
Папки за картони за канцелариски материјали

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Папки за картони за канцелариски материјали Папка за картон, папка со датотеки, прилагодена папка со датотеки со печатено лого, добро за пакување на канцелариски датотеки. Папка за канцелариски картони, канцелариска папка, датотека за пакувања...
Други производи

Кина Папка за датотеки Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убаво папки за датотеки. Нашите папки за датотеки со висок квалитет се Исклучителна амбалажа за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви информации за нашите папки со датотеки, добредојде да контактирате со нас во секое време.A4 folder

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи