Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиТетраткаДневник
Product Categories

Дневник (Total 13 Products)

Категории на производи од Дневник , ние сме специјализирани производители од Кина, Дневник , Дневник со заклучување добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Дневник со пенкало R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
класичен лаптоп за кожени папки со метално заклучување

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

класичен лаптоп за кожени папки со метално заклучување Најголемата карактеристика на оваа тетратка има многу џебови, можеме да ставиме многу важни картички во џебот, капакот на тетратката е кожа, може многу добро да ја заштити вметната хартија....
Прилагодете дневна убава тетратка со пластичен прстен

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодена дневна спирална тетратка со пластичен прстен Оваа дневна тетратка за планери е прилагодена како големината, количината, бојата, дизајнот и материјалот на клиентите. количината на страницата е обично 120 страници, исто така зависи од...
2020 нова тетратка за дневник за дебелина на дизајн

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

2020 нова тетратка за дневник за дебелина на дизајн Оваа тетратка за дневник за нов дизајн за 2020 година е најнова мода. Тоа е една страница на ден, 365 дена годишно. Погоден е за правење план за секојдневно . Корицата на оваа тетратка за дневник...
Бележник за стручни дневник или деловна агенда

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Бележник за стручни дневник или деловна агенда Оваа професионална тетратка за дневник е добра тетратка со стандардна големина. Таа е средна густа и е погодна за правење план за секојдневно . На насловната страна на СТП кожа лаптоп за дневник е...
Класичен тетратка за спирала со спирала со умерен авертер А5

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Класичен тетратка за спирала со спирала со умерен авертер А5 Во оваа серија има пет бои на класичен лаптоп со врвен квалитет . Тие се класични сина, кафеава, црвена, зелена и кемисинус. Корицата на спиралната тетратка на овој дебели лак за дебелина...
Календар на лаптоп дневник со затворено копче

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Календар на лаптоп дневник со затворено копче Дневникот за тетратки за дневник изработен од поклопец на решетка од ткаенина и табла ПУ со дебелина од околу 1,5-2,0мм според Вашето барање и барање; Тетратка за поклопец на ткаенини едноставна решетка...
2021 Дневници Планер Печатење дневник за тетратки

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

2021 Дневници Планер Печатење дневник за тетратки дневник прилагодено дизајнирање и лого со CMYK целосно печатење во боја и логото UV специјална завршница ; Дизајн на дневници за белешки за дневници за планер за 2021 дневници . прилагодена...
Промотивна училишна тетратка за преносни тетратки за ПП

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Промотивна училишна тетратка за преносни тетратки за ПП Оваа тетратка е популарна што ја користат наставниците и учениците во училиште, може да забележува што правите секој ден. Liyang Paper Products Co, Ltd, е основана во 1999 година, со силен тим...
Цврст картонски поклопец за кориснички мини тетратка

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Цврст картонски поклопец за кориснички мини тетратка Мини тетратката е лесно извадена и исклучена, можете да оставите порака и да ја објавите на фрижидер! Liyang хартија производи копродукции, ООД, е основана во 1999 година, специјализирана за...
2018 мода PU softcover дизајн лаптоп со заклучување

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

2018 мода PU softcover дизајн лаптоп со заклучување Оваа тетратка за моден дизајн во 2020 година е најнова мода. Тоа е една страница на ден, 365 дена годишно. Погоден е за правење план за секојдневно . Навлаката на оваа тетратка за дневник со...
Деца прилагодени нок-лаптоп со тврди тврди со еластична

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Деца прилагодени нок-лаптоп со тврди тврди со еластична Детски тетратки со тврдокорни, детска тетратка со цртан филм печатени, шарени и симпатични. Студент за тетратки од тврдокорни, тетратка со висок квалитет за студенти, може да ги привлече...
Печатење тетратка за студентски дневник со прилагодена книга

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Печатење тетратка за студентски дневник со прилагодена книга Печатење на студентски тетратки, студентски тетратка со тврд покрив, со картонски принт, фаќаат деца на очите. Тетратка за дневник со тврд покрив, тетратка за дневник, печатена по обичај....
Фенси дневник со тврда хартија со џеб

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Фенси дневник со тврда хартија со џеб Фенси лаптоп, со дизајн на тврд покрив и врзувањето е совршено врзувачко, исто така има и убедлив софтвер за вашата опција. Бележник со печатење на дневници е лесно за вас да го снимите она што сметате дека е...
Други производи

Кина Дневник Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убав и луксузен дневник. дневник, Дневник со заклучување, дневник со пенкало, разнобоен дневник, итн. Нашиот дневник со висок квалитет е исклучително печатење за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви информации за нашиот дневник, добредојдени се да не контактирате во секое време.


diarydiary notebookdiary notebook printing

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи