Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиКутија за пакување хартијаКутија за колачиња
Product Categories

Кутија за колачиња (Total 22 Products)

Категории на производи од Кутија за колачиња , ние сме специјализирани производители од Кина, Кутија за колачиња , Кутија за колачиња за хартија добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Кутија за колачиња со бисквити R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
виткање кутии за пакување со подароци за торта

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

виткање кутии за пакување со подароци за торта Нова кутија за торта или колаче, парче хартиена кутија, преносен стил, образец на цртани од површина, образец на бранови точки, прекрасна и убава, но може да додадете слој од ПВЦ, подобро да ја покажете...
Браун картон едно парче бонбони и лим за бисквит

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Браун картон едно парче бонбони и лим за бисквити Оваа бонбона кутија е парче виткање кутија, пред новата црвена, ова е кафеава, во целина нема голема разлика, кафеава не е премногу светла чувство, кутија може да држи до 8 бонбони, може да ставите и...
Кутија за пакување со мали колачи и бонбони

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Кутија за пакување со мали колачи и бонбони Кутијата со бонбони е кутија за склопување што може да задржи до осум бонбони и четири до пет колачиња. Површината е позлатена и украсена со панделки. Liyang производи од хартија соработка., LTD., Лоцирана...
Евтина кутија за храна со cupcake со прозорец

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Евтина кутија за храна со cupcake со прозорец Кутија за пакување на cupcake, висококвалитетна хартија со инсерт. Кутија за хартија за храна, храна за пакување, секако безбедност. Кутија со колачиња со прозорец, може да им овозможи на вашите клиенти...
лизгачка кутија за пакување со ракав за здрава храна

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

лизгачка кутија за пакување со ракав за здрава храна ова е лизгање кутија со ракав, исто така, повикајте кутија за фиоки за хартија, овој вид кутија е поевтина од цврста кутија за фиоки и исто така е заштедена цена за испорака, главно е важноста...
Амбалажа со црни парчиња стакло

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Амбалажа со црни парчиња стакло Кутија за парфеми без оглед што мажите или жените или девојките го сакаат парфемот на тело, така што луксузната и привлечна кутија за парфеми мора да биде побарувачка на пазарот, нашата оваа парфема за парфеми е исто...
Печатена тркалезна сопствена макаронска кутија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Печатена тркалезна сопствена макаронска кутија Тркалезната сопствена макаронска кутија е зелена позадина за уметност во боја, Таа е изработена од 1,5 мм постигната картон, зелена боја отпечатена натпревар со сребрена фолија, запечатување лого, Сè...
Кутија за пакување со црни колачиња

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Кутија за пакување со црни колачиња Црната кутија за колачиња е уметничка хартија во боја на црна позадина, Изработена е од 1,5 мм постигната картонска, прилагодено лого за печатење на црни бои, Сè изгледа совршено! сè е прилагодено ако ве...
Кутија за колачиња за подароци од картонска црвена боја

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Кутија за колачиња за подароци од картонска црвена боја Оваа црвена кутија за колачиња со два слоја, по слој со хартија за делење на предмети за предмети, можете да ставите чоколадо, бонбони, ужина и други различни артикли внатре, обложена...
Црна занает макаронска кутија со одделение за храна

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Црна занает макаронска кутија со одделение за храна Црна занает макаронска кутија е зелена позадина уметничка хартија во боја, Таа е направена од црна занаетчиска хартија постигната, црна боја печатена натпревар прилагодено лого, Сè изгледа...
Кутија за картони во форма на картон од хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за картони во форма на картон од хартија Дизајн на облик на срцето за куки за куки , изработен од кафеав крафт хартија и материјал за сива градина за пакување на колачиња ; Кутии од кутии за куки за хартија од крафт, бутик, дизајнирани кутии...
Колачиња од хартија за колачиња со лак со лента

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Колачиња од хартија за колачиња со лак со лента Кутија за крафт-колаче направена од рециклирање кафеава крафт хартија со убав лак за лента за подарок ; Кутија за колачиња со убаво, дно за заклучување со едноставна лента, со дизајн на лента за лента...
Кутија за пакување на бисквити со печатена боја

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за пакување на бисквити со печатена боја Кутија со бисквити со целосна боја, направена од бела хартија што може да се рециклира, со комплетно печатење во боја CMYK за пакувања со бисквити ; Кутија за пакување хартија Бисквити едноставен...
Кутија за колачиња за хартија од Крафт со рачка за смалување

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за колачиња за хартија од Крафт со рачка за смалување Кутија за хартија за колачиња направена од кафеава хартија за рециклирање и силна брановидна хартија ; Колаче кутија едноставен кутија за заклучување дното со умре намалување рачка дизајн...
Пакување со куки за испраќање хартија од Крафт

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Пакување со куки за испраќање хартија од Крафт Кутија за испорака на колачиња направена од кафеава хартија за рециклирање и силна брановидна хартија ; Кутија на колачиња едноставна кутија едно парче со можност за преклопување капак за куки пакување...
Кутија за пакување за хартија за елегантен дизајн за колачиња

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за пакување за хартија за елегантен дизајн за колачиња Кутија за колачиња за хартија направена од бела хартија за рециклирање 250-350gsm и јасен ЈП прозорец ; Едноставна кутија со кутии за куки, едно парче, преклопувачки капак со бутик,...
Кутија за подароци од колачиња со круг

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за подароци од колачиња со круг Тркалезна форма на кутии за куки изработени од кафеав крафт хартија и материјал за сива боја за пакување од колачиња ; Едноставна кутија со тркалезна кутија со дизајн на капакот и основната кутија, изгледа...
Кутија за пакување на колачиња со печатење во боја

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за пакување на колачиња со печатење во боја Кутии за пакување со колачиња направени од бела хартија за рециклирање 250-350gsm и печатење во боја CMYK ; Комплетна боја кутија за колачиња, едноставна капака за склопување на кутијата и дизајн на...
Популарна амбалажа со кутии за колачиња за подароци

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Популарна амбалажа со кутии за колачиња за подароци Популарната амбалажа со кутии за колачиња за подароци е цветна позадина за уметнички цвеќиња, изработена е од 1,5мм постигната картонска боја, прилагодено лого за печатење со црвена боја, Сè...
Кутија за куки за хартија од крафт со прозорец од ПВЦ

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Кутија за куки за хартија од крафт со прозорец од ПВЦ Кутија за колачиња од хартија Крафт изработена од кафеава хартија од крафт хартија од 250-500 gsm и прозорец од ПВЦ прозорец ; Кутија за колачиња со ПВЦ прозорец за колачи или пакување колачиња и...
Добавувач на луксузни магнетни слатки кафеави

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Добавувач на луксузни магнетни слатки кафеави убава кутија за подароци за кафеави, материјалот е 1,5мм картон со две парови магнетни затворени, надвор и внатре во печатење во две бои, обете мат ламиниране! ако креатор за кафеави, луксузна кутија за...
Други производи

Кина Кутија за колачиња Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убави и луксузни кутии за колачиња за колачиња пакување.Како и кутија за колачиња, кутија за хартија за колачиња, кутија за колачиња за бисквити, кутија за колачиња во форма на срце, итн. Нашите кутии за колачиња со висок квалитет се исклучително пакување за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви информации за нашите кутии за колачиња, добредојде да контактирате со нас во секое време.


cookie boxhouse shape cookie boxone piece cookie box

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи