Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиКутија за пакување хартијаКутија за хартија
Product Categories

Кутија за хартија (Total 36 Products)

Категории на производи од Кутија за хартија , ние сме специјализирани производители од Кина, Кутија за хартија , Хартија црна кутија добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Печатење хартиена кутија R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Слајд Кутија Чоколадна кутија за подароци од обична храна

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Слајд Кутија Чоколадна кутија за подароци за одделна храна Оваа кутија за пакување што се користи за чоколадо, црн чај, колачиња и други, внатре има неколку решетки, надвор има слајд за затворање, како кутија за фиоки, внатре во вметнувањето може да...
големо крута кутија за пакување со стакло од брановидно вино

Бренд: ЛАYЕН

Пакување: спакувани во картонски картони за извоз A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

големо крута кутија за пакување со стакло од брановидно вино Оваа амбалажа за вино не е слична пред луксузната винска кутија, оваа кутија е многу ефтина и практична, се користи брановидна хартија, бидејќи сите знаеме дека материјалот е многу силен...
Едно парче двојно отворена кутија соковна вода

Единечната цена: USD 1.23 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 1.23 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Едно парче двојно отворена кутија соковна вода А парче двојно отворено кутија со вода за пакување, може да се користи и за одржување на сите чаши, како што се соковник, итн. Со двојно отворено кутирање, на врвот има срцев вид на шуплив, посебен...
Нова дизајн кутија за пакување паста за заби со кадифе вметнете

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Нова дизајн кутија за пакување паста за заби со кадифе вметнете Кутијата за пакување со високо квалитетна паста за заби, со кадифено пакетче внатре, има единствен начин на отворање и е лесен за земање, што е многу погодно за дарување како подарок....
Прилагодена камера USB кутија за пакување со кабел за USB

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Прилагодена камера USB кутија за пакување со кабел за USB Пакет за хартија за пакување изработена од 350gsm обложена уметничка хартија со сјајно ламинирана; Автоматско дно кутија за хартија со прилагодено печатење во дизајн, за пакување на...
Персонализирано печатење во кутија за пакување од хартија, прилагодена од хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Персонализирано печатење во кутија за пакување од хартија, прилагодена од хартија Печатење кутија за фиоки, кутија за совпаѓање со печатење со лого, печатено полно во боја . Прилагодено кутија за фиоки, прилагодена големина и дизајн, кутија за фиоки...
Кутија за пакување на производи од хартија со ПВЦ прозорец

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Кутија за пакување со хартиени производи со ПВЦ прозорец Кутија за подароци за пакување на производот, привремено кутија, печатена полна боја со материјал со висок квалитет . Кутија со ПВЦ прозорец, хартиена кутија со прозорец, може добро да го...
Двостепена кутија за отварање на лекови

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Двостепена кутија за отварање на лекови Овој вид кутија за хартија за лекови е дизајн за лекови, производи за нега на здравје, електронски и др. пакување. Кутија за пакување на лекот е многу поевтино. Кутијата за хартија може исто така да се прави...
Хартија за пакување со пантоноза со прилагодено лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Хартија за пакување со пантоноза со прилагодено лого Кутија за хартија во стилот на коверт, изработена од обложена уметничка хартија и прозорец за сечење со боја, со целосно печатење во боја CMYK. Кутија за пакување со хартија дизајн за порибување и...
Прилагодена кутија за цилиндри за пакување со мувла за кекс

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Прилагодена кутија за цилиндри за пакување со мувла за кекс Кутија со цилиндри за хартија , популарни стилови на кутии со тркалезна форма, направени од уметност од 157 gsm и цврста картонска цевка. Кутија за цевки од хартија со CMYK офсет за...
Прилагодени печатени кутии за пакување од ПВЦ кутии со прозорец

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Прилагодени печатени кутии за пакување од ПВЦ кутии со прозорец ПВЦ прозорец кутија изработена од обложена уметничка хартија и пластична ПВЦ со целосно печатење во боја CMYK. Кутија пакување со прозорец дизајн за пакување и прикажување на козметички...
Мобилна заграда висат блистер кутија за хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Мобилна кутија за блистер на прозорецот за мобилен држач Оваа кутија е најпопуларна кутија за клиенти, таа е погодна за мобилната заграда, но е и погодна за држење други електронски производи. Liyang хартија производи копродукции, ООД, е основана во...
3 хируршка кутија за маски за лице за еднократна употреба

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Амбалажа за еднократна употреба за маски за лице од 3 литри Вообичаени маски се поделени на обични хируршки маски и хируршки маски. Надворешноста на хируршката маска е сина, така што синото лице е надвор кога го носи. Додека обичната хируршка маска,...
Кутија за подароци за пакување на кармин за облик на приватна етикета

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Рециклибилен специјален триаголник во форма на приватна етикета кутија за подароци за пакување на кармин со лента Пакет за кармин за пакување изработено од обложена уметничка хартија со целосно печатење во боја CMYK. Кутија за пакување хартија за...
Сјајна кутија за подароци со лента за облека за спиење

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Сјајна кутија за подароци со лента за облека за спиење Подарок кутија со панделка, картонска кутија со лента, луксузен и елегантен. Сјајна кутија за подароци, преклопна кутија со сјајно ламиниране, убава и висок квалитет. Ниту еден стил. Подарок...
Пакување со стакло шише со вода за шише со хартија Пакување

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 1000000pcs/month

Пакување со стакло шише со вода за шише со хартија Пакување Амбалажа за шишиња со вода направена од густа хартија со два слоја хартија за околу 500-600gsm. Кутија за хартија за стаклено шише или пакување со шише со вода. Пакување со шишиња со шишиња...
Кутија за пакување од стакло со свеќи за светло со свеќи за двојно свеќа

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Кутија за пакување од стакло со свеќи за светло со свеќи за двојно свеќа кутијата за пакување со свеќи за стакло од свеќи е целосна печатење во боја, на дното му е обратна брава за да се израмни пратката за да се заштеди трошоците за испраќање,...
Кутија за пакување на заштитници на екранот за мобилни телефони со пена

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Кутија за пакување на заштитници на екранот за мобилни телефони со пена Кутијата за пакување е како книга, лепак EVA пена за да ги задржите заштитниците на екранот за мобилен телефон, дебелата е рачно изработена од 1,5 мм, целата кутија е печатење...
Евтина непокриена кутија за хартија со печат на злато

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Евтина непокриена кутија за хартија со печат на злато Покриена хартиена кутија, изработена во 350gsm неоткриена хартија со луксузен текст за печатење на злато и лого за втиснување од злато Кутија за преклопување хартија е многу популарен стил на...
Евтина преклопена кутија за хартија со мат финиш

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Евтина преклопена кутија за хартија со мат финиш Евтина хартиена кутија , изработена во 350gsm уметничка хартија со целосно печатење во боја Кутија за преклопување хартија е многу популарен стил на кутии, бидејќи е ефтин и може да биде рамно...
Евтина кутија за пакување со дебела уметничка хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Евтина кутија за пакување со дебела уметничка хартија Кутија за пакување со ефтина хартија, изработена во уметничка хартија 350gsm со целосно печатење во боја Кутија за уметничка хартија е еден вид популарен стил на кутии, бидејќи е ефтин и може да...
Други производи

Кина Кутија за хартија Добавувачи

Кутија за хартија


Овде можете да ги најдете поврзаните производи во хартиена кутија. Имаме повеќе од 15 години искуство во производство на хартиена кутија.Вклучувајќи кутија за пакување вино, кутија за парфеми за парфеми, кутија за пакување со свеќи, кутија со панделка, кутија со рачка и така натаму.
Сите наши производи се со висок квалитет и имаат посебен убав дизајн, можете да имате отпечатено лого лого за да ги направите вашите производи покарактеристични.
Доколку сакате да добиете повеќе информации од нас, кликнете на деталите за производот за да видите слика, цена, стил и други информации.


 Paper Box

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи