Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиХартија картичкаПокана / честитка
Product Categories

Покана / честитка (Total 10 Products)

Категории на производи од Покана / честитка , ние сме специјализирани производители од Кина, Печатење со покана за картички , Печатење честитки добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Печатење на хартиени картички R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Печатење деловни картички за покани за свадби

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Печатење деловни картички за покани за свадби Картичката за свадбени покани за хартија може да биде по ваша логото и да обезбеди плик. Постојат различни бои на плик за да одговараат на картичките. Изгледа одлично и тоа е специјална покана картичка....
Печатење во луксузни деловни картички

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Печатење во луксузни деловни картички Визит-картичката за покана може да биде сопствена дезинфекција со вашето лого и да обезбеди плик. Постојат различни бои на плик за да одговараат на картичките. Изгледа одлично и тоа е специјална покана картичка....
Поздрав картичка за свадбени покани со Bowknot

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Поздрав картичка за свадбени покани со Bowknot Погледнете ја оваа чиста боја! Чисто црвено, чисто сино, чисто злато, само гледањето на овие бои е веќе возбудливо! Во комбинација со класичниот лак со иста боја, тоа го прави малку поубав и...
Прилагодено дизајн ви благодарам на картичката за поздравување

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодено дизајн ви благодарам на картичката за поздравување Колку долго не сте се заблагодариле или поздравиле со семејството? Колку време помина од кога испратив разгледница на пријател од далеку? Оваа разгледница е направена од чисто бело....
Специјализирана честитка за печатење со хартија со плик

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Специјализирана честитка за печатење со хартија со плик Поздрав отпечатена картичка може да биде сопствен белег со вашето лого и да обезбеди плик со DIY. Постојат различни бои на плик за да одговараат на картичките. Изгледа одлично и тоа е...
Модерни и популарни рачно изработени честитки

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Модерни и популарни рачно изработени честитки Модерна и популарна рачна изработка на честитки, црна боја изгледа луксузно. Fashional честитка, врежано печатење, картичка со врежана логото отпечатена, фенси и убава. Пакувања со креативни картички за...
Печатење картички со хартиени производи

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Печатење картички со хартиени производи Печатење хартиени картички, хартиени картички, печатење на информации за производи, добро прикажете ги вашите производи. Печатење со картички за производи, картички за производи од хартија со целосна боја...
Црна благодарност печатење со покани за картички

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Црна благодарност печатење со покани за картички Благодарност на печатење картички, картички за благодарност до вашите клиенти, добар начин да кажам благодарност. Покана за топла фолија картичка, високо квалитетно печатење картички со вашето лого и...
Печатење картички за подароци со покани за свадба со раскошна хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Печатење картички за подароци со покани за свадба со раскошна хартија хартија покана картичка со високо квалитетно печатење во форма на офсет, Карта за венчавки со уникатен дизајн, направете ја вашата свадба единствена Печатење со покана картички ,...
Печатење на честитки за накит со картички за честитки за бела хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Печатење на честитки за накит со картички за честитки за бела хартија Мет бела хартија картичка со офсет печатење, може да се користи за накит, поздравување или покана Хартијата е некриена хартија, без мат или сјајно ламиниране, така што можете да...
Други производи

Кина Покана / честитка Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуга на различни области на индустријата.На пример, можеме да направиме убав и луксузен подарок за козметика , накит, облека, електроника, итн. Нашите кутии за подароци со висок квалитет се Исклучителна амбалажа за вашите производи.

Покана или честитка обично една лист картичка или стил на свиткана картичка, може да се користат многу различни видови хартија за печатење букви што покажуваат ваша желба за лого на компанијата. таквата употреба на картички до Покана или фестивалска честитка. Елегантската картичка додадете пакување со плик е популарна.

white kraft paper birthday cardinvitation card two

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи