Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Lily Yu Ms. Lily Yu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
admin@lyprinting.com 86-769-82795922
HomeПроизводиПликПлик со хартија
Product Categories

Плик со хартија (Total 37 Products)

Категории на производи од Плик со хартија , ние сме специјализирани производители од Кина, Плик со хартија , Плик кожа добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Плик со џеб R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Прилагодете нов плик за дизајн со прозорец за сечење

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодете нов плик за дизајн со прозорец за сечење Дизајнот на овој плик е многу посебен, нема дополнително украсување, само шуплив прозорец и едноставно и елегантно печатење. Може да се користи и како покана картичка, а прозорецот може многу...
Специјален плик со панделка за свилена шал

Единечната цена: USD 0.12 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.12 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Специјален плик со панделка за свилена шал Ова е специјална кутија за пакување. Наместо да ја завиткате свилената шамија во кутија, овој дизајн го користи пликот како кутија за завиткување на шамијата. Овој дизајн е подетален од кутијата. Liyang...
Прилагодено шарен плик со затворање на лента ефтино

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Прилагодено шарен плик со затворање на лента ефтино Прилагодена шарена коверт , обложена хартија со добра оценка со високо квалитетно печатење, тешко разбивање. Шарен плик со панделка, добар дизајн со панделка, луксузен и симпатичен. Хартија убав...
прилагодете ја секое печатење на ковертите со големина со затворање на силикон

Единечната цена: USD 0.22 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.22 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

прилагодете ја секое печатење на ковертите со големина со затворање на силикон Тоа е класичен крафт плик со црни зборови и ЛОГО отпечатени на површината и двострана леплива лента на заптивката, која е многу цврста. Liyang производи од хартија,...
Плик со хартија за пакување на подароци со сино печатено лепило

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Плик со хартија за пакување на подароци со сино печатено лепило Плик со хартија за пакување на подароци е направен во хартија за компензација од 120 gsm, хартија за крафт, уметничка хартија и друга специјална хартија се за ваша опција. прилагодено...
Висококвалитетен елегантен плик со жешка печат

Единечната цена: USD 0.23 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.23 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Висококвалитетен елегантен плик со жешка печат Тоа е плик со многу висок степен со злато печат на површината, кој е едноставен и луксузен. Згора на тоа, пликот е мат ламиниране и се чувствува многу текстуриран. Пликот е од типот паричник и може да...
Топла продажба Висококвалитетни коверти со крафт на големо на продажба

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Топла продажба Висококвалитетни коверти со крафт на големо на продажба Коверти со мини-крафт хартија, услуга за пливање, црна боја изгледа луксузно. Крафт Плик со жица, врежано печатење на пликови, коверт со врежано лого печатено, фенси и убаво....
Плик со црна боја со врежан отпечаток

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Плик со црна боја со врежан отпечаток Плик со црна боја, услуга за обликување на пликови, црна боја изгледа луксузно. Впечаток на печатење на пликови, плик со врежано лого печатено, фенси и убаво. Пакет за пакување со картички, плик за пакување со...
Подарок плик со бела хартија со лого

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Подарок плик со бела хартија со лого Хартија Плик, бел, бел плик со печатено црвено лого, може добро да го покаже вашето лого. Плик со лого, коверт за пакување картички со сопствено лого, едноставен стил, но елегантен. Плик со хартија за подароци,...
Специјален одвојлив луксузен плик за хартија Пном

Единечната цена: USD 0.56 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 0.56 / Piece/Pieces

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Специјален одвојлив луксузен плик за хартија Пном Мулти-стил на плик, диверзификација на заптивки, елиминирање на традиционалниот стил на пликови, може да се отвори и склопи, многу удобен, може да се испечати работ, пном пенкало, пликот може да се...
Плик со хартија со прилагодена боја печатена во боја

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Плик со хартија со прилагодена боја печатена во боја Ковертот за хартија во стилот на паричник е направен во хартија за офсет 120гсм, крафт хартија, уметничка хартија и друга специјална хартија за ваша опција. прилагодено печатено плико од хартија...
Печатење на пликови со џебни деловни картички

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Печатење на пликови со џебни деловни картички Плик со визит-картички, плик за пакување визит-картички, прилагодена соодветна големина. Џеб за визит-картички, џеб за визит-картичка, мода и лесна за пакување. Печатење со пликови со картички,...
Плик со бела книга со ПВЦ прозорец

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Плик со бела хартија со ПВЦ прозорец Плик со бела хартија, без печатење, но привлечен е и едноставен стил. Хартија плик со ПВЦ, плик со ПВЦ прозорец, висококвалитетен и елегантен. Мал плик за хартија, прилагодена големина и печатење, ви даваат...
Продажба на големо со печатење картички со пакување со пликови

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

подарок картички prnting со enveolpe пакување сопствена картичка за подароци со високо квалитетно печатење според вашиот дизајн, потоа спакувајте ја во иста коверт во боја, исто така ако ви треба, можете да го направите вашето лого во печат од...
Мал џеб со плитки за жици со копче за зелена хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Мал џеб со плитки за жици со копче за зелена хартија тоа е специјален џеб за пликови, главен е неговиот материјал е зелена хартија со текстура, ваков вид хартија треба печатење на екран ако сакате да отпечатите некои бои, како бела боја, само го...
плик со ракави за кредитни картички за сопствени подароци

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

плик со ракави за кредитни картички за сопствени подароци тоа е ракав за подарочни картички, тоа е како џебен плик со отсечен прст, може да ставите кредитна картичка, подарок картичка, покана картичка внатре и да ја испратите до вашите клиенти или...
Покана за црн коверт со бела граница

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони A = A / K = K

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Покана за црн коверт со бела граница Оваа област со букви и другите традиционални коверти се црни и изгледаат понапредни. Со белите граници околу, додава малку прецизност на напредниот. Дали е тоа како покана или мал подарок е прифатливо. Ако сакате...
Печатење во боја Откриена хартија со транспарентен јасен плик

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Печатење во боја Откриена хартија со транспарентен јасен плик Јасен плик изработен од специјална хартија за хартија за јадење, која е транспарентна; Плик со хартија Greaseproof со прилагодено печатење во боја и дизајн што користи еколошки хартиен...
држач на картички за подароци со плик со црни школки

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

држач на картички за подароци со плик со црни школки мал држач за хартија е направен во 150gsm црна хартиена картичка, уметничка хартија, крафт хартија, офсет хартија и други специјални хартија се за вашата опција. сопствено-држач за картички со...
Бел C5 плик со злато лого и прозорец

Бренд: ЛАЈ

Пакување: спакувани во брановидни извозни картони K = K или според специфични барања на клиентите

Способност за снабдување: 300000pcs/month

Плик на бела книга C5 со злато лого и прозорец Плик со бела хартија C5 со посебен обичен дизајн во златно топло печат; Овој плик со хартија е изработен од 150gsm дрво-хартија, што е еколошки хартиен материјал; Бел плик со јасен пластичен дизајн на...
Цусотом морнарица рециклираше печатење на пликови со картички за подароци со хартија

Бренд: ЛАЈ

Пакување: K = K картони со картонски картони за пакување

Способност за снабдување: 300000 per month

Cusotm морнарица во боја рециклирана хартија подарок картичка печатење плик Рециклирани плик подарок картичка е направен од 120gsm woodfree хартија, текст или информации наставата е на самото место УВ, црна фолија и сл, повлечен затворени. Се...
Други производи

Кина Плик со хартија Добавувачи

Liyang Paper Products копродукции, Ltd е основана во 1999 година, професионално претпријатие интегрирано во R & D, маркетинг и производство.Liyang Печатење обезбеди најдобри решенија и услуги на различни полиња на индустријата.На пример, можеме да направиме убав и луксузен плик. хартиен плик , плик, боење плик. сите пликови, итн. Нашиот плик со висок квалитет се исклучително печатење за вашите производи.

Ние сме посветени да понудиме решенија за пакување за да им помогнеме на клиентите да го подобрат обемот на продажба.

Било какви прашања на нашиот плик, добредојде да контактирате со нас во секое време.


envelopepaper envelopeenvelope printing

Топла производи

Нови Продукти

Список со поврзани производи